OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 21 kwietnia 2024 * MSZANO

Obchodzimy dziś IV Niedzielę Wielkanocną. Dzisiejszy dzień nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. Zaczynamy też dziś Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Niech ta intencja towarzyszy nam w naszych modlitwach.

• Czuwamy i modlimy się dziś przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów. Czuwanie w Mszanie do godz. 16.00. O godz. 15.00 czuwanie śpiewem poprowadzą nasi goście z Działdowa. Od godz. 18.00 do 21.00 czuwanie w Małkach. Od godz. 19.30 do 21.00 modlitwy i śpiew poprowadzą Skauci Króla. Modlimy się za nasze rodziny.
  • Jutro po Mszy Świętej spotkanie grupy Focolare.
  • W poniedziałek i piątek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w Mszanie, w czwartek o 17.30 w kaplicy.
  • We wtorek i w piątek po Mszy Świętej spotkanie w kościele dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.
  • W czwartek od godz. 17.00 w Mszanie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Modlitwy poprowadzą w tym czasie pielgrzymi Medjugorie. Natomiast o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji pielgrzymów.
  • Można jeszcze się zapisywać na letni spływ kajakowy. Spływ odbyłby się w dniach od 9 do 12 lipca. Płynęlibyśmy Drwęcą od Nowego Miasta do Brodnicy, z wpłynięciem na dwa dni na Pojezierze Brodnickie i Skarlankę. Zachęcam młodzież i rodziny. Trasa nie jest trudna, a bardzo malownicza i relaksująca.
  • W sobotę o godz. 8.00, w Mszanie i w Małkach śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  • W sobotę o 9.30 spotkanie dla grupy małżeńskiej powstającej w ramach duchowości ruchu Focolare.
  • W sobotę od 11.00 do 13.00 zbiórka Skautów Króla.
  • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 61, kaplicy mieszkańców Pasiek 13.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę – 2090,60 zł. Bóg zapłać też za ofiarę złożoną na kościół na konto – 300 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 2043,68 zł – rachunek za prąd w Małkach ( od 8.02 do 8.04.2024), 230,48 zł – czujnik dymu, dwie Biblie w obrazkach dla skautów na zbiórki – 240 zł, cele duszpasterskie – 360 zł, nowy toner do ksera – 240 zł. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię. Opiekun świetlicy i radny Gminy Brodnica dziękują wszystkim, którzy się zaangażowali się w malowanie świetlicy wiejskiej w Mszanie. Dziękują też za pomoc Skautom Króla.
  • 5 maja w naszej parafii o 11.30 I Komunia Święta.
  • Zaczynamy zapisy na wyjazd do Lednicy, który odbędzie się 1 czerwca. Wyjazd organizują Skauci Króla. Zapisy u p. Katarzyny Wiśniewskiej, Komendantki Skautów Króla: tel. 500 253 407.
  • Skauci Króla chcą od 12 maja w niedzielę rozpocząć swoją coroczną akcję sprzedawania ciasta i napojów po każdej Mszy Świętej. Zwracają się zarazem z prośbą o pomoc. Kto chciałby wesprzeć naszą młodzież oraz dzieci i zrobić na jakąś niedzielę ciasto to prosimy o zgłoszenie się także do p. Katarzyny Wiśniewskiej. Z góry dziękujemy. Z ofiar złożonych za ciasto i kawę wspieramy biwaki oraz obozy organizowane dla naszych dzieci i młodzieży.
  • 31 maja w naszej parafii będzie nocowała grupa pielgrzymów rowerowych z parafii pw. św. Józefa z Torunia udających się do Gietrzwałdu. Razem z pielgrzymami wieczorem w piątek będziemy mogli uczestniczyć w wieczornym apelu i nabożeństwie majowym. Chętni mogą się dołączyć do dalszego pielgrzymowania na rowerze do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i wyruszyć z naszej parafii lub dołączyć się już do nich od Torunia. Zapisy i pozostałe informacje znajdziemy na naszej stronie parafialnej. Koszt udziału w pielgrzymce dla ruszających z naszej parafii wynosi 200 zł.
  • Ruch Focolare zaprasza na letnie rekolekcje, które odbędą się w różnych terminach latem w Trzciance koło Warszawy. Z naszej parafii wybieramy się w na 1 termin: 27 -30 czerwca. Co to jest Mariapoli? Mariapoli to znaczy Miasto Maryi. Sięga początków Ruchu Focolari, kiedy w okresie wakacji pierwsi członkowie wspólnoty wraz z założycielką Chiarą Lubich wyjeżdżali w góry. Podobnie jak przez cały rok, również wtedy starali się żyć Słowem Bożym, dzięki czemu doświadczali obecności Jezusa pomiędzy nimi. Także dziś Mariapoli są powtórzeniem tego doświadczenia obecności Boga wśród ludzi, gdzie znikają podziały pomiędzy osobami oraz pomiędzy tym, co ludzkie, a tym, co Boże. Do kogo skierowane jest to zaproszenie? Do wszystkich. Nie tylko do osób, które już znają duchowość Ruchu Focolari, ale do każdego, kto chce przeżyć rekolekcje w atmosferze „przedsionka raju” – z żywą obecnością Jezusa pomiędzy nami. Prawem Mariapoli jest miłość wzajemna i to właśnie miłość wzajemna jest „biletem wstępu” na nasze rekolekcje. Zapraszam wszystkich chętnych. Liczba miejsc na Mariapoli jest ograniczona. Trzeba zapisać się bez zwlekania :).

Poniedziałek 22 kwietnia
1) o Boże i szczęśliwe życie dla Anny i Bartłomieja Derlickich w 18 r. ślubu
2) +Wiktoria i Eugeniusz Klonowscy, Małgorzata Lisek, Danuta Klonowska

Wtorek 23 kwietnia