WYNIK WYBORÓW W SPRAWIE MALOWIDEŁ Z KOŚCIOŁA

Drodzy Parafianie.

Bardzo dziękuję Wam za wzięcie udziału w głosowaniu, które dotyczyło wewnętrznego wystroju naszego kościoła parafialnego w Mszanie. Dziękuję Wam za zaangażowanie i poczucie odpowiedzialności za kościół parafialny. Wszystkich głosów oddano 245, głosów nieważnych było 6. Za pozostawieniem malowideł z 1955 roku na swoim miejscu zagłosowały 122 osoby. Za przeniesieniem fotograficznej rekonstrukcji tych malowideł na chór opowiedziało się 117 osób. Zatem malowidła pozostają na swoim miejscu. Ta decyzja jest wiążąca. Proszę zatem o uszanowanie tego wyboru, jak i proszę o uszanowanie zdania każdego, który się na ten temat wypowiedział. Prace konserwatorskie maja ruszyć niebawem, Poinformuję jak będzie wyglądał ich przebieg. Bardzo dziękuję także Radnym za przeprowadzenie tego głosowania i Wasze duże zaangażowanie w tej sprawie. Mszano, 21.04.2024 r.

Głosowanie dotyczyło sprawy:

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 14 kwietnia 2024 * MSZANO

W związku z ożywioną dyskusją i emocjami, które są związane z dalszymi pracami konserwatorskimi w naszym kościele, podjęliśmy z Radą Gospodarczą decyzję o przeprowadzeniu w następną niedzielę głosowania po Mszy Świętej w sprawie malowideł ściennych znajdujących się w kościele. Na łuku przy prezbiterium znajduje się malowidło przedstawiające naszych parafian z roku 1955, a we wnęce okiennej od strony północnej znajdują się namalowani w tym samym czasie : św. Jan Bosko, św. Dominik Sawio i św. Kazimierz. Głosowanie będzie polegało na odpowiedzeniu na pytanie: czy te malowidła zostawiamy na swoim miejscu, czy na podstawie zdjęć robimy ich rekonstrukcję i umieszczamy na ścianie chóru. Duże malowidło z łuku prezbiterium znalazłoby się, jako rekonstrukcja, na łuku znajdującym się nad organami, a postaci świętych umieścilibyśmy też na chórze lub w innym miejscu. Chcemy, by ostatecznie wszyscy parafianie, którzy chcą, wypowiedzieli się na ten temat. Głosowanie odbędzie po wieczornej Mszy Świętej w sobotę oraz po każdej Mszy Świętej niedzielnej w Mszanie i w Małkach, przeprowadzą je radni. Głosować może każdy parafianin, wiekowo począwszy od szkoły średniej. Proszę serdecznie o wypowiedzenie się w tej kwestii. Ks. Sławomir Witkowski – proboszcz parafii Mszano.


Odwiedzin dzisiaj: 0
Odwiedzin w sumie: 163

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Polityka Prywatności
Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ