OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 25 LUTEGO 2024 * MSZANO

Obchodzimy II Niedzielę Wielkiego Postu. Niech ten czas 40-dniowego postu zachęca nas do duchowej i moralnej przemiany, a także pomoże nam przygotować się do świętowania z wiarą świąt wielkanocnych.

• W okresie Wielkiego Postu przeżywamy dwa nabożeństwa pasyjne, w czasie których rozważamy mękę i śmierć Chrystusa. Droga krzyżowa w naszej parafii w Małkach w czwartek po Mszy Świętej oraz w piątek, również po Mszy Świętej. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele: o 16.00 w Mszanie i o 17.00 w Małkach.
  • W czasie Mszy Świętych przed Drogą Krzyżową są głoszone kazania wielkopostne o tematyce modlitwy. Papież Franciszek ogłosił rok 2024 Rokiem Modlitwy, który ma nas przygotować na Jubileusz Chrześcijaństwa w 2025 roku. Temat najbliższego kazania: „Maryja wzorem modlitwy”.
  • W poniedziałek po Mszy Świętej spotkanie grupy Focolare.
  • W poniedziałek i środę w Mszanie od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji.
  • W środę po Mszy Świętej spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na plebanii.
  • W czwartek w Małkach, po Drodze Krzyżowej – około godz. 18.15 w naszej nowej świetlicy będziemy mogli obejrzeć film pt. „October baby” – Październikowe dziecko. Film dotyka ważnej problematyki wartości życia dziecka poczętego, nienarodzonego. Film przeznaczony jest bardziej dla dorosłych i starszej młodzieży. Treści tego filmu byłyby zbyt trudne dla dzieci. Serdecznie zapraszam. Warunki do oglądania projekcji filmowych w nowej świetlicy są bardzo dobre. Mamy tam bardzo duży ekran i wyśmienite nagłośnienie. ( jako parafia wykupiliśmy licencję na publiczną projekcję tego filmu, pokaz jest bezpłatny).
  • W czwartek też o godz. 18.00 próba zespołu na plebanii, który przygotowuje śpiewy na Wielkanoc. Zapraszamy też nowe osoby, które chcą zaśpiewać w to święto. Zapraszamy dorosłych i młodzież.
  • W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od 15.00 w Małkach i od 16.30 w Mszanie. Przypominam rodzicom i proszę, z wielką troską o chrześcijańskie wychowywanie dzieci i młodzieży, aby Wasze skarby regularnie przystępowały do sakramentu spowiedzi świętej. Spowiedź święta dla nas wszystkich jest sakramentem wychowującym nasze sumienia i dającym łaskę życia w bliskości z Bogiem.
  • W sobotę o godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Mszanie i w Małkach. A o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski oraz modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  • W sobotę o 15.30 zbiórka ministrantów, proszę o przyjście także rodziców ministrantów. Mogą przyjść nowi chłopcy, którzy pragnęliby należeć do służby liturgicznej.
  • Także w sobotę po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie dla starszej młodzieży, która nie przystąpiła wcześniej, z jakichkolwiek powodów do sakramentu bierzmowania. Dla nich właśnie specjalnie mogłoby się odbyć przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu.
  • W niedzielę 3 marca przed każdą Mszą Świętą różaniec i modlitwy za zmarłych.
  • W przyszłą niedzielę na godz. 18.00 do plebanii zapraszam bardzo małżeństwa, które chciałyby włączyć się do cyklicznych spotkań oraz razem pogłębiać swoją wiarę i odnajdywać wartość sakramentu małżeństwa.
  • Można jeszcze zgłaszać się na wizytę duszpasterską i błogosławieństwo domu.
  • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 58 c, kaplicy mieszkańców Pasiek 21/5.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę – 1818 zł, za ofiary złożone podczas pogrzebu – 567,21 zł oraz za ofiary złożone podczas Dróg Krzyżowych – 444,50 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 289 zł – podatki w Gminie oraz opłata za wywóz śmieci, 760 zł – nowe urządzenie umożliwiające bezprzewodowe wyświetlanie tekstów z rzutnika w kościele. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię. Bóg zapłać też za piękne dekoracje wielkopostne w kościele w Mszanie i w kaplicy w Małkach. Dziękuję też ks. Adamowi Kordkowi, pochodzącemu z naszej parafii, za zainstalowanie tego bezprzewodowego urządzenia do wyświetlania tekstów.
  • Bóg zapłać też za ofiary złożone na kaplicę w Małkach w styczniu – 920 zł. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy regularnie, wspierają spłatę kredytu na kaplicę. Te środki są wciąż potrzebne.
  • Od 8 do 10 marca Skauci Króla organizują biwak otwarty dla dzieci i młodzieży, nie tylko skautów, w szkole w Zbicznie. Koszt biwaku -250 zł. Zapisy do wtorku.
  • W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na misje.
    Poniedziałek 26 lutego
    8.00 Mszano: w intencji parafii
    17.00 Mszano: 1) +Janina i Bolesław Malinowscy, Marian i Franciszek Malinowscy
    2) +Roman Bledziewski
    Wtorek 27 lutego
    17.00 Mszano:1) +Maria Cichocka ( int. od córki Elżbiety z rodziną)
    2) +Bartosz Sieprawski w 1 r. śm.
    Środa 28 lutego
    17.00 Mszano: 1) +Zygmunt Oryl ( int. od szwagra Witka)
    2) +Mirosław, Franciszka i Feliks Koźmińscy, Łucja i Stanisław Tomela
    Czwartek 29 lutego
    17.00 Małki: 1) +Henryka Kiczyńska w 4 r. śm.
    2) +Stanisława i Błażej Osmańscy
    Piątek 1 marca
    15.30 Małki: +Franciszek i Emilia Kiełbasowie, Henryk Witkowicz
    17.00 Mszano: 1) +Konstancja i Fromencjusz Piotrowscy, Jadwiga i Bronisław Kostrucha
    2) +Helena i Karol Bereza, Krzysztof Jastrzembski, Ewa Jaworska
    Sobota 2 marca
    17.00 Mszano: 1) int. wynagradzająca
    2) +Łucja Jahns, Gertruda Lasok
    3) +Bronisław Brzeziński
    Niedziela 3 marca
    8.00 Mszano: 1) +Stefan, Marta, Marian Delewscy, zmarli z rodziny Delewskich i Koprowskich
    9.30 Małki: 1) +Tadeusz Skierkowski w 2 r. śm.
    2) +Stanisława Dogońska, zmarli z rodziny Dogońskich i Śliwińskich
    11.30 Mszano: 1) +Daniela w 15 r. śm. i Zygmunt Olszewscy