ZAPROSZENIE NA PROJEKCJĘ FILMU PT. ,,OCTOBER BABY” – PAŹDZIERNIKOWE DZIECKO

TERMIN: 29 LUTY 2024, CZWARTEK PO DRODZE KRZYŻOWEJ W KAPLICY – GODZ. 18.15

MIEJSCE: ŚWIETLICA WIEJSKA W MAŁKACH


W czwartek w Małkach ( 29 lutego 2024 ), po Drodze Krzyżowej w kaplicy – około godz. 18.15 w naszej nowej świetlicy będziemy mogli obejrzeć film pt. „October baby” – Październikowe dziecko. Film dotyka ważnej problematyki wartości życia dziecka poczętego, nienarodzonego.

Film przeznaczony jest bardziej dla dorosłych i starszej młodzieży. Treści tego filmu byłyby zbyt trudne dla dzieci. Serdecznie zapraszam. Warunki do oglądania projekcji filmowych w nowej świetlicy są bardzo dobre. Mamy tam bardzo duży ekran i wyśmienite nagłośnienie. ( jako parafia wykupiliśmy licencję na publiczną projekcję tego filmu, pokaz jest bezpłatny).
Film „October Baby”, to historia Hannah – dziewczyny, która przeżyła własną aborcję. Jej biologiczna matka nie wie o jej istnieniu, nie wie że dziewczyna przeżyła. Hannah została wychowana przez małżeństwo, które adoptowało ją od razu po urodzeniu. Ci cudowni ludzie adoptowali także jej brata, bliźniaka, który jednak zmarł po kilku tygodniach. Jej przybrani rodzice dzień po dniu starali się zapewnić Hannah miłość, opiekę i troskę, ale przez lata nie zdążyli nigdy opowiedzieć adoptowanej córce prawdziwej historii o jej przeszłości. Poszukująca prawdy dziewczyna, zmagająca się na co dzień z wieloma napięciami wewnętrznymi i chorobami rozpoczyna wraz z przyjaciółmi podróż do szpitala, w którym urodziła się. W sposób przypadkowy dociera do pielęgniarki, która uczestniczyła przy zabiegu nieudanej aborcji i żywo pamięta całą historię narodzin naszej bohaterki. Jest też w posiadaniu pamiątki, którą przekazuje dziewczynie, podając jednocześnie imię, nazwisko i miejsce pracy jej prawdziwej, biologicznej matki, która okazuje się mieć własne biuro porad prawnych. Hannah próbuje nawiązać kontakt z matką udając się do jej firmy. Matka jednak wypiera przeszłość i sposób bezwzględny ignoruje Hannah, prawdopodobnie w obawie przed utratą własnej reputacji rodziny męża i malutkiego dziecka. Dziewczyna przeżywa to spotkanie. Jej przyjaciel jest blisko niej; znosi wszystkie emocje, a będąc cierpliwym i wyrozumiałem troszczy się o nią. Kiedy zrozpaczona, rozdarta dusza intuicyjnie prowadzi Hannah do kościoła, tam spotyka księdza, który wskazuje i zachęca ją do rozprawienia się z przeszłością, do przebaczenia które powinna podjąć. Bohaterka w akcie desperacji przebacza swojej matce i oto stajemy się świadkami, jak wielki ciężar spada z jej duszy – rodzi się innym człowiekiem. Wraz z tym „nowym człowiekiem’ przychodzi pokój i radość do jej życia. Dawne napięcia i dolegliwości odchodzą w zapomnienie. Pogłębia się więź i miłość do jej przybranych rodziców, którzy poświęcili życie, aby ją wychować. Hannah już nie szuka korzeni biologicznych, nie drąży w szczegółach przeszłości, przestaje być osobą wypełnioną pustką, staje się szczęśliwą i spełnioną młodą dziewczyną kochającą i zdolną dawać miłość. Wraz z tą przemianą dostrzega uczucie chłopaka, który od tak dawna był blisko niej, a którego dotychczas raniła. Stają się szczęśliwą parą.


Odwiedzin dzisiaj: 0
Odwiedzin w sumie: 11

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Polityka Prywatności
Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ