ZAPROSZENIE NA PRZEŻYCIE REKOLEKCJI, KTÓRE ZNANE SA POD NAZWĄ ”ZAWIERZENIE 33″ I LINK DO ROZWAŻAŃ NA KOLEJNE DNI REKOLEKCJI

LINK DO ROZWAŻAŃ NA KOLEJNE DNI REKOLEKCJI: https://mega.nz/folder/Ox0GiS5B#iuFH2aKSaWmFuJTFOCH_9A

Drodzy Parafianie!

Podczas pielgrzymki w Medjugorie zrodziła się myśl, aby zaproponować Wam przeżycie rekolekcji, które znane są pod nazwą „ Zawierzenie 33” ( sporo jest takich propozycji w Internecie, w książkach).  Są to rekolekcje trwające 33 dni, które przygotowują do zawierzenia swojego życia Matce Najświętszej.  Przez Maryję do Jezusa.  Rekolekcje te przeżywa się zasadniczo samemu, w swoim domu, w swojej codzienności. Odprawia się je w normalnym rytmie życia: chodząc do pracy, w dni powszednie i świąteczne ( nie trzeba brać urlopu J). Na każdy dzień jest zaproponowany konkretny temat, pewien tekst z Pisma Świętego, komentarz, modlitwy. Na taką spokojną refleksję, modlitwę i przemyślenia potrzebne byłoby około pół godziny.

Rozpoczęlibyśmy nasze Zawierzenie 33 w najbliższą niedzielę, 26 maja, w Uroczystość Trójcy Świętej, w Dzień Matki. Zaczniemy wspólnie spotkaniem w kościele o godz. 19.00. Od tego momentu każdy sam wchodzi na drogę osobistych rozważań, modlitw i przemyśleń. Proponuje jednak, abyśmy gdzieś w raz w tygodniu, spotykali się, prawdopodobnie w kościele. Wtedy miałbym dla Was dodatkową katechezę, byłby to też czas na ewentualne pytania i świadectwa. Codziennie istniałaby też możliwość modlitwy wspólnej podczas adoracji w kościele lub w kaplicy, ale to już byłoby dobrowolne, jak komu pasowałby czas.

W Zawierzenie 33 może włączyć się też młodzież, a nawet dzieci, jeśli będą im towarzyszyć rodzice. Wspaniale byłoby podjąć takie rekolekcje przygotowujące do zawierzenia Matce Bożej całą rodziną. Teksty do rozważań lub video katecheza znajdują się dla młodzieży na stronie: https://oddanie33.pl/33dni

Na tej samej stronie są rekolekcje dla dzieci.

O co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi? Najważniejsze jest pragnienie zbliżenia się do Boga, a w tych rekolekcjach konkretnie przez Maryję, Matkę Jezusa. To pragnienie jest najważniejsze. Chcę zaprosić Matkę Bożą do swojego życia, chcę szeroko otworzyć dla Niej drzwi swojego domu. O to najbardziej chodzi. Kto może zacząć drogę tego zawierzenia? Każdy. Ten kto już jest blisko Boga i Kościoła, ten kto jest zabiegany i dlatego trochę zaniedbuje swoje życie duchowe, jak i ten kto naprawdę oddalił się od Chrystusa i tonie w grzechu. Jednym słowem, Maryja nikogo na starcie nie przekreśla. Czy Ona może przestać kochać Ciebie lub mnie?

Moi Drodzy! Od niedzieli zaczynamy.  Poczujcie się zaproszeni, wyjątkowo. Nie przeze mnie, ale przez Matkę Bożą. Przez Maryję do Jezusa.