UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY I KOMUNII ŚW. – KOŚCIÓŁ W MSZANIE

W niedzielę 9 czerwca 2024 r. na uroczystej Mszy Św. o godzinie 11.30 uczniowie klasy IV przeżywali rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej.

Jest to jedna z ważniejszych rocznic w życiu osób wierzących. Dzieciom ubranym w galowe stroje, przypomniał się ten piękny dzień sprzed roku, kiedy to po raz pierwszy przyjęły do swojego serca Pana Jezusa pod postacią białej Hostii. Dzieci czynnie uczestniczyły w Mszy Św. okazując słowem i pieśnią wdzięczność za otrzymany dar Komunii Świętej, dzięki któremu od roku mogą w pełni uczestniczyć w Eucharystii.

Ks. Proboszcz Sławomir Witkowski, który przewodniczył uroczystości i też przygotowywał do niej dzieci, przypomniał, że nie ma nic ważniejszego, jak bycie blisko z Jezusem, codzienna modlitwa kierowana do Niego i przede wszystkim głęboka wiara w istnienie Trójcy Świętej, przenikającej nasze ludzkie życie, niczym promienie słoneczne i bijące od nich ciepło.

Dziękujemy p. katechetkom, dzieciom i rodzicom za przygotowanie i udział w tej uroczystości oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do jej ubogacenia. Szczególne podziękowania należą się Scholi Dziecięcej Małki za piękny koncert pieśni religijnych.

GALERIA ZDJĘĆ:

FILMY Z UROCZYSTOŚCI: