UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ W KOŚCIELE PARAFIALNYM W MSZANIE

Pierwsza Komunia Święta jest wielkim wydarzeniem dla parafii i dla całej rodziny, która przeżywa spotkanie dziecka z Jezusem Eucharystycznym. Przez cały rok katechetyczny, począwszy od września, przygotowujemy się do tego wyjątkowego dnia i święta.
Jezus powiedział: Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który ja dam, jest moje ciało, wydane za życie świata. (J 6, 51).

W dniu 5 maja 2024 r. w naszej parafii 18 dzieci przyjęło I Komunię Świętą. Pamiętajmy o naszych małych parafianach i ich rodzinach w swoich modlitwach.

Podczas uroczystej Mszy Świętej, celebrowanej przez Ks. prob. Sławomira Witkowskiego, zgromadzeni wierni wysłuchali okolicznościowej homilii. Ksiądz Proboszcz wskazał na Komunię Świętą jako lekarstwo duchowe, które pozwala zwyciężać dobru w ludzkim życiu.

Kiedy zapytamy swoich rodziców, ludzi starszych, babcię, dziadka – tych, którzy nas wychowywali i starali się o nasze wychowanie, to powiedzą nam, że ten biały opłatek wielokrotnie pozwolił im odzyskać radość w sercu. Życie człowieka nie jest usłane różami; w jego przestrzeni znajdują się także chwile trudne, ciężkie, które dotykają nawet najmłodszych. (…) Jednakże, kiedy idziemy przez życie z Panem Jezusem, możemy być pewni, że ten Biały Opłatek, ten Chleb z krzyżykiem, daje nam nowy optymizm i radość.

Po zakończeniu Liturgii, dzieci złożyły dziękczynienie Bogu za łaskę Pierwszej Komunii Świętej, a także skierowały podziękowania do osób zaangażowanych w przygotowanie uroczystości. To dzień, kiedy zmienił się wystrój kościoła w ogród białych kwiatów, uroczyste stroje dziewczynek, chłopców i rodziców. Białe, eleganckie, długie sukienki, wianuszki na głowach i białe garniturki tworzyły atmosferę wyjątkowego i ważnego wydarzenia.
“Przygotuję Ci serce, o Chryste. Przygotuję Ci serce niewinne. Takie jasne, radosne i czyste. Przygotuję Ci serce, o Chryste”.

Zdjęcia na prośbę Beaty Klonowskiej udostępniła p. Izabela Majkowska z Chojna. Autor fotografii: Agnieszka i Bartosz Widźgowscy, ul. Kopernika 1, 87-300 Brodnica. Filmik z rozpoczęcia I Komunii św. – Beata Klonowska


Odwiedzin dzisiaj: 0
Odwiedzin w sumie: 145

GALERIA ZDJĘĆ:

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Polityka Prywatności
Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ