MSZA ŚWIĘTA Z OKAZJI DNIA STRAŻAKA

W związku z przypadającym 4 maja Dniem Strażaka tradycyjnie 7 maja 2024 r. o godz.17.00 przy figurze św. Floriana w Szabdzie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji druhów strażaków. Patronem wszystkich strażaków jest Św. Florian.

Uroczystą Mszę świętą odprawił ksiądz proboszcz Sławomir Witkowski. W homilii bardzo serdecznie podziękował wszystkim druhom strażakom za zaangażowanie w akcjach ratowniczo-gaśniczych, jak wszelką pomoc udzielaną społeczeństwu.

Człowiek dawno przekonał się, że jego życie nie zależy tylko od niego, ale od czegoś wyższego i dlatego m.in. obiera sobie patronów. Święty Florian to rzymski wojownik, który zginął męczeńską śmiercią w obronie wiary. Jego relikwie złożono w XV wieku w kościele w Krakowie. Kiedy w mieście wybuchł ogromy pożar, ocalała jedynie ta świątynia z relikwiami i od tej pory strażacy oraz miasto Kraków obrali go sobie za patrona. Strażacy to jak żołnierze pełni ofiarności i poświęcenia, pełnią szczególną służbę przez 24 godziny. Niech św. Florian zawsze otacza Was opieką.


Odwiedzin dzisiaj: 0
Odwiedzin w sumie: 52

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Polityka Prywatności
Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ