UROCZYSTA MSZA ŚW. I ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W MAŁKACH

Wczesnym rankiem 21 czerwca 2024 r. odbyła się uroczysta Msza św. na zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w kaplicy w Małkach. Wzięli w niej udział uczniowie i ich rodzice, nauczyciele, pracownicy i dyrekcja szkoły.

Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Sławomir Witkowski. Intencja Mszy Świętej to podziękowanie Bogu za kończący się rok szkolny, opiekę, otrzymane łaski i jednocześnie prośba o błogosławieństwo na czas zbliżających się wakacji.

Uczniowie pod kierunkiem p. katechetki Marzeny Kopczyńskiej włączyli się w oprawę liturgiczną, przygotowując również procesję z darami. Schola Dziecięca Małki uświetniła Mszę św. pieśniami religijnymi. Podziękowaliśmy Panu Bogu  i ks. proboszczowi Sławomirowi Witkowskiemu za cały rok naszej pracy szkolnej i katechetycznej i poprosiliśmy o Jego błogosławieństwo na czas wakacji i wypoczynku.

O godz. 8.00 społeczność Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Małkach, rodzice, zaproszeni goście podsumowali uroczyście zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Wydarzenie to odbyło się w nowej świetlicy wiejskiej w Małkach.

Tekst: Beata Maria Klonowska, zdjęcia: Beata Maria Klonowska, Arkadiusz Kaniecki, Katarzyna Nadolska