SKAUCI KRÓLA SPRZEDAWALI PALMY Z OKAZJI NIEDZIELI PALMOWEJ

W ten weekend, tradycyjnie z okazji Niedzieli Palmowej, polscy harcerze i skauci na całym świecie rozprowadzają przygotowane przez siebie palemki. Nie inaczej było w parafii Mszano. Również przy kościele w Mszanie i obok wejścia do kaplicy w Małkach można było spotkać Skautów Króla ze szczepu nr 8, którzy oferowali swoje ręcznie wykonane palemki. To już tradycja, która ma swoje korzenie w harcerskim ruchu, gdzie harcerze angażują się w pomoc społecznościom oraz w działalność charytatywną. Zgodnie z tą ideą, dochód ze sprzedaży palemek zostanie przeznaczony na biwaki i obozy dla młodych ludzi.

Przygotowanie palemek to dla skautów nie tylko okazja do wspólnej pracy, ale także do rozwijania umiejętności manualnych i kreatywności. Każda palma jest wyjątkowa.

Niedziela Palmowa to czas, kiedy ludzie gromadzą się w kościołach, aby poświęcić swoje palemki, symbole radości i nadziei. Dla harcerzy i skautów sprzedaż palemek to nie tylko sposób na zebranie funduszy, ale także okazja do uczestnictwa w ważnym dla społeczności wydarzeniu religijnym.


Odwiedzin dzisiaj: 0
Odwiedzin w sumie: 29

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Polityka Prywatności
Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ