MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ – KOŚCIÓŁ W MSZANIE

Msza Wieczerzy Pańskiej (łac. Missa in Coena Domini) – w chrześcijaństwie Msza w Wielki Czwartek wieczorem, mająca upamiętniać Ostatnią Wieczerzę Jezusa z uczniami. Mszą tą rozpoczyna się Triduum Paschalne. Wraz z rozpoczęciem mszy kończy się okres Wielkiego Postu. Wielki Czwartek, pamiątka Wieczerzy Pańskiej, stawia nam przed oczy Jezusa, Sługę “posłusznego aż do śmierci”, który ustanowił Eucharystię i Sakrament Kapłaństwa jako najwyższy znak swojej miłości. Jest to dzień doniosły i święty dla całego Kościoła, który dziękuje za dar Eucharystii oraz na nowo uświadamia sobie łaskę kapłańskiego powołania. W tym dniu pragniemy podziękować Chrystusowi za dar kapłaństwa. Kapłaństwo jest powołaniem szczególnym: “I nikt sam sobie nie bierze tej godności, lecz tylko ten, kto jest powołany przez Boga” (Hbr 5, 4).
Rola Kapłanów w Kościele jest konieczna i niezastąpiona. Duszpasterz jest sługą Eucharystii, szafarzem Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty, pocieszycielem dusz, przewodnikiem wszystkich wiernych wśród zamętu i trudności dzisiejszego życia. Wyrażamy naszą wdzięczność za bezinteresowną posługę miłości, za trud codziennej służby, za to, że kapłan towarzyszy nam od urodzenia, aż do ostatniej drogi życia, udzielając sakramentów świętych.

Matka Chrystusa, Matka Kapłanów swą macierzyńską miłością niechaj broni, osłania i czuwa nad Wami.

Odwiedzin dzisiaj: 0
Odwiedzin w sumie: 76


Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Polityka Prywatności
Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ