UROCZYSTE POŚWIĘCENIE I OTWARCIE NOWEJ ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W MAŁKACH

W sobotnie popołudnie – 10 lutego 2024 r. – odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej w Małkach. Zgromadzonych Gości powitała p. Dorota Sikorska – pracownik ds. kultury w GOK w Bobrowie Na początku uroczystości głos zajął włodarz gminy – p. Paweł Klonowski, który przedstawił krótką historię wykonania inwestycji. Kolejno odbyły się wystąpienia zaproszonych Gości i podziękowania. Dopełnieniem uroczystości była wspólna modlitwa, poświęcenie budynku i krzyża przez ks. Sławomira Witkowskiego. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Wójt Gminy Bobrowo – p. Paweł Klonowski, Posłanka na Sejm RP p. Anna Gembicka oraz jej asystentka – Magdalena Cieśla – Szulc, p. Arkadiusz Orłowski i p. Piotr Mazur – Radni Rady Powiatu Brodnickiego, Przewodniczący Rady Gminy Bobrowo – Ryszard Włodarczyk, Radna – Pani Alina Prokopowicz oraz Radna Kamila Zonakowska, sołtyska wsi Małki – Pani Mirosława Załęska oraz sołtys wsi Wymokłe – Wojciech Matusiak, Proboszcz parafii Mszano – ks. Sławomir Witkowski, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Małki – Marlena Sadowska, p. Piotr Witkowski – Inspektor Nadzoru, p. Bogusław Błaszkiewicz – Prezes LGD Pojezierze Brodnickie oraz p. Michał Krasucki – sekretarz Urzędu Gminy w Bobrowie i p. Katarzyna Malinowska – Wituła – dyrektorka Szkoły Podstawowej w Małkach. Wystąpiła także schola dziecięca, działająca przy kaplicy w Małkach. Chórek przedstawił następujący repertuar: piosenki: “Bieszczadzki trakt”” i “Kto ma klucze” – opiekunowie: p. Sylwia Świeczkowska Zając, p. Rafał Jakubowski, p. Maciej Czupryński. Po występie zespołu dziecięcego wyświetlony został film o inwestycjach w Gminie Bobrowo
Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez dzieci i młodzież pod okiem nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. „Dywizjonu 303” w Małkach.
Program artystyczny składał się z:

 • tańca Poleczki – wyk. kl. 0 – opiekun p. Hanna Dec
 • tańca z biało – niebieskimi szarfami w wyk. kl. 1 i 2 ( opiekunowie: p. Anna Komorska, p. Maria Jakubowska )
 • tańca współczesnego Zumba – 2 razy – kl. 3 ( opiekun: p. Małgorzata Węgrzynowska )
 • śpiew utwór ,,Dłonie – ten ton” w wyk. uczennicy z kl. 4 – Ilony Trzebiatowskiej ( opiekun: Beata Klonowska )
 • taniec z biało – czerwonymi szarfami – uczennice kl. 6 i 7 ( opiekun: Beata Klonowska )
 • podziękowania w formie wierszy i serc dla przedstawicieli lokalnej społeczności – uczennice z kl. 4, 6, 7 ( opiekun: Beata Klonowska )
 • taniec z flagą Polski do piosenki “Miasto 44” – uczennice z kl. 8 – opiekun: Beata Klonowska
 • śpiew piosenki ” Strażnik Raju” – wyk. Magdalena Klonowska – absolwentka SP Małki ( uczennica III LO w Brodnicy ) – opiekun: Beata Klonowska
 • utwór “Napraw” – zespół Fire of grace w składzie: Marta Wiśniewska – absolwentka SP Małki ( uczennica III LO w Brodnicy ), Martyna Ciesielska, Karolina Trendowicz – ( uczennice III LO w Brodnicy ) – ( opiekun: Beata Klonowska )
  Niewątpliwą niespodzianką dla uczestników uroczystości był występ Hanny Załęskiej – CARMEN – jednej z najbardziej znanych gwiazd polskiej muzyki romskiej oraz pokaz sztucznych ogni przygotowany przez firmę AVIS. Poczęstunek dla wszystkich uczestników uroczystości przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Małki. Nie zabrakło także tradycyjnego i bardzo smacznego tortu dla wszystkich gości. Uroczystość zakończyła wspólna zabawa taneczna przy muzyce zespołu Triada Band. Koszt budowy świetlicy w Małkach to kwota 2 849 000,00 zł. Dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych (Edycja trzecia – PGR) wyniosło 2 600 000,00 zł (91,27% inwestycji), natomiast wkład własny – 249 000,00 zł. W fotogalerii zdjęcia z otwarcia świetlicy w Małkach.

Odwiedzin dzisiaj: 0
Odwiedzin w sumie: 93

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Polityka Prywatności
Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ