OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 7 kwietnia 2024 * MSZANO

Obchodzimy dziś II Niedzielę Wielkanocną, a zarazem Święto Miłosierdzia Bożego. Dziś zbiórka do puszek na Caritas.

• Zbliża się czas naszych dalszych prac konserwatorskich w kościele w Mszanie. Jesteśmy teraz na etapie kompletowania dokumentacji związanej z przyznanymi nam dotacjami. Chciałbym jeszcze raz powrócić do kwestii związanej z polichromią znajdująca się na łuku przed prezbiterium. Stara polichromia styka się z malowidłami przedstawiającymi naszych „starych” parafian. Ostateczną decyzję dotyczącą tych malowideł trzeba podjąć w tym tygodniu, gdyż dalszy program działania musi zostać wpisany do tej dokumentacji. W związku z tym jeszcze raz zapraszam do spotkania Radę Parafialną i chętnych parafian do omówienia tej kwestii. Spotkanie w poniedziałek w kościele o godz. 17.00.
  • W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość normalnie jest obchodzona 25 marca, jednakże z racji Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej, została przeniesiona na 8 kwietnia. Tego dnia na Mszy Świętej można złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego, nienarodzonego. Zachęcam bardzo do podjęcia tego zobowiązania. Dziecko takie, Bogu wiadome, adoptujemy duchowo na okres 9 miesięcy. W tym czasie odmawiamy jedną dziesiątkę różańca oraz odmawiamy jedną, „ specjalną” modlitwę w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone i jego rodziców.
  • Jutro po Mszy Świętej spotkanie grupy Focolare.
  • W środę i piątek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w Mszanie, w czwartek w kaplicy w Małkach, także od 17.00.
  • W środę po Mszy Świętej spotkanie w kościele dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.
  • W piątek o godz. 19.00 na plebanii spotkanie dla zainteresowanych letnim spływem kajakowym. Spływ odbyłby się w dniach od 8 do 11 lipca. Płynęlibyśmy Drwęcą od Nowego Miasta do Brodnicy, z wpłynięciem na dwa dni na Pojezierze Brodnickie i Skarlankę.
  • W sobotę o godz. 8.00, w Mszanie i w Małkach śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  • W sobotę o godz. 9.15 spod Fary w Brodnicy wyruszamy na diecezjalny zjazd ministrantów do Lubawy.
  • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 64b, kaplicy mieszkańców Pasiek 5.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią w Wigilię Paschalną i w I Święto – 3464,17 zł, za ofiary w II Święto – 2212,55 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 1291 zł – tona peletu, 529 zł – materiały duszpasterskie. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię. Dziękuję za naprawę kranu na cmentarzu.
  • 14 kwietnia w Warszawie o godz. 12.30, na Placu Zamkowym rozpocznie się Narodowy Marsz Życia. Jest to marsz poparcia dla tej podstawowej wartości jaką jest życie każdego człowieka; od poczęcia do naturalnej śmierci. Te wartości są dziś znów bardziej zagrożone. Niestety nie udało się skompletować nawet małego autokaru, nie mniej zachęcam, by może indywidualnie wybrać się do Warszawy na ten marsz.
  • Proszę o wpłacanie zaliczki w wysokości 200 zł na pielgrzymkę parafialną do Kalwarii Zebrzydowskiej do p. Anny Glabiszewskiej.
  • Prosimy też o kamienie polne, które chcemy wykorzystać do dalszej budowy chodnika przy kaplicy w Małkach.

Poniedziałek 8 kwietnia

1) +Bożena Wasielewska ( int. od Ewy z rodziną)
2) +Marian Dycha w 3 r. śm. i rodzice z obojga stron

Wtorek 9 kwietnia

1)+Józef, Wanda, Józef Sobiech, Tadeusz Żbikowski
2) +Henryka w 1 r. śm. i Zygmunt Oryl

Środa 10 kwietnia

1) +Maria Cichocka ( int. od Barbary Przerackiej)
2) +Tadeusz Zonakowski w 5 r. śm. i Elżbieta Zonakowska, dziadkowie z obojga stron

Czwartek 11 kwietnia

1) +Łukasz Kalk w 11 r. śm.
2) + Czesław i Leokadia Rakowscy, Przemysław Pajączkowski

Piątek 12 kwietnia

1) +Iwona Kaczyńska
2) +Łukasz Deruś w dniu urodzin