WYSTĘP SCHOLI DZIECIĘCEJ I CHÓRU PARAFIALNEGO PODCZAS LITURGII WIELKIEGO CZWARTKU

1. Schola dziecięca Małki ubogaca swoim śpiewem niedzielną Mszę Świętą o godzinie 9:30 w Małkach. Obecnie liczy 9 dziewcząt, głównie uczennic klas IV-VIII szkoły podstawowej ( śpiew ) i 1 chłopca ( gitara ). Spotykają się na cotygodniowych próbach w soboty, w kaplicy w Małkach i w nowej świetlicy wiejskiej. Wykonują pieśni i piosenki religijne z akompaniamentem organowym, elektronicznym oraz gitarowym, w których śpiew chętnie włączają się wszyscy zgromadzeni w kościele.
Wszystkie chętne dziewczęta ze szkół podstawowych zapraszamy na próby!
„Schola Dziecięca Małki” powstała w 2021 roku głównie z inicjatywy ks. Sławomira Witkowskiego. Oprócz śpiewu podczas Mszy Św. schola aktywnie włącza się w przeżywanie najważniejszych dni w roku liturgicznym. Występują także poza parafią – schola śpiewała m.in. na dniach Gminy Bobrowo, przeglądzie talentów w Bobrowie, na Festiwalu Maryjnym w Górznie, na konkursie kolęd i pastorałek w Kowalewie Pomorskim, poza kościołami (festyny i inne wydarzenia kulturalne).
Schola to jednak nie tylko próby i śpiew, ale także spotkania formacyjne (dotyczące Mszy Świętej, roli śpiewu podczas liturgii), wycieczki, integracje (grill, wyjścia na lody, pizzę), spotkania i zabawy, uroczyste zakończenie roku, udział w konkursach, koncertach i festiwalach oraz inne wydarzenia okolicznościowe)
.

SCHOLA DZIECIĘCA MAŁKI W SKŁADZIE:

Maria Głodowska – – SP MAŁKI, kl. 7, Anna Jakubowska – SP MAŁKI , kl. 8, Julia Borucińska– SP MAŁKI, kl. 4, Marcelina Tydryszewska– SP SZABDA, kl. 7, Monika Łęgowska– SP MAŁKI, kl. 4, Weronika Roman– śpiew i skrzypce – SP 3 BRODNICA, kl. 3, Alicja Świeczkowska – Zając – SP MAŁKI, KL. 4, Emilia Wiśniewska– SP MAŁKI, kl. 7, Marta Wiśniewska– śpiew i gitara – III LO BRODNICA, kl. 1, Jakub Gumienik –TECHNIKUM LOGISTYCZNE (MUNDUROWE) –  BRODNICA, kl. 1 – gitara
OPIEKUNOWIE SCHOLI:
Sylwia Świeczkowska – Zając – gitara, Rafał Jakubowski – gitara, Maciej Czupryński – instrumenty klawiszowe, bas
OPIEKUN DUCHOWY:
Ks. Sławomir Witkowski – proboszcz parafii Mszano

2. Chór w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Mszanie jest jedną z najstarszych grup duszpasterskich działającą w naszej wspólnocie, gdyż został założony kilkanaście lat temu. Obecnie kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest p. Anna Stóżyńska – nauczycielka muzyki, a opiekę duszpasterską sprawuje ks. proboszcz Sławomir Witkowski.

Głównym celem działalności chóru jest posługa muzyczna podczas niedziel i uroczystości parafialnych, świąt roku liturgicznego: Wielkanocy, Bożego Ciała, Bożego Narodzenia, odpustu parafialnego ku czci świętego Bartłomieja Apostoła, a także świąt państwowych – Święta Niepodległości i Konstytucji 3 Maja.

Repertuar chóru jest bardzo różnorodny. Prym wiodą utwory służące liturgii i wspólnemu śpiewowi wiernych. Chórzyści śpiewają również psalmy responsoryjne.

Przynależność do chóru to nie tylko praca, próby, koncerty, ale także wspólne przebywanie i wzajemne poznanie się przy okazji regularnych spotkań organizowanych z okazji świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. Wspólne śpiewanie dla chwały Bożej jest dla nas powodem do ogromnej satysfakcji i dumy.

Każdy, kto ma słuch muzyczny, dobry głos i chęć do współpracy, może należeć do naszego chóru.


Odwiedzin dzisiaj: 0
Odwiedzin w sumie: 25

“ŻYWY JEST KOŚCIÓŁ TWÓJ”- WYK. SCHOLA DZIECIĘCA MAŁKI I CHÓR PARAFIALNY- WIELKI CZWARTEK- 28.03.2024

“PRZYKAZANIE NOWE DAJĘ WAM” – WYK. SCHOLA DZIECIĘCA MAŁKI I CHÓR PARAF. – WIELKI CZWARTEK- 28.03.24

“BĘDĘ ŚPIEWAŁ TOBIE, MOCY MOJA” – WYK. SCHOLA DZIEC. MAŁKI I CHÓR PARAF. – WIELKI CZWARTEK -28.03.24

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Polityka Prywatności
Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ