OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 5 Maja 2024 * MSZANO

Obchodzimy dziś VI Niedzielę Wielkanocną. Dziś w naszej parafii 18 dzieci przyjmuje I Komunię Świętą. Pamiętajmy o naszych małych parafianach i ich rodzinach w swoich modlitwach. Dzieci pierwszokomunijne będą też uczestniczyły w Mszy Świętej przez tzw. Biały Tydzień.

 • Dziś przyjadę na majowe do Szabdy, do Cegielni na godz. 18.00.
 • Trwa się miesiąc maj, który w tradycji Kościoła jest poświęcony szczególnie Matce Bożej. Spotykamy się w kościołach, przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach na nabożeństwie majowym odmawiając litanię do Najświętszej Maryi Panny. Majowe codziennie po Mszy Świętej lub przed Mszą Świętą jeśli będzie wcześniej adoracja, w niedziele o 18.00 przy figurze Matki Bożej przy kościele. Przy każdej figurze lub przy krzyżu będę starał się być choć raz obecny, o czym wcześniej powiadomię. W kaplicy w Małkach majowe o 18.00.
 • W poniedziałek, środę i w czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 • Jutro o godz. 19.00 Msza Święta w intencji tegorocznych maturzystów. Wspierajmy też młodzież w naszych modlitwach, prosząc dla nich o zdanie egzaminu maturalnego, ale też o rozpoznanie swojej życiowej drogi i dojrzałe życie chrześcijańskie.
 • Jutro po Mszy Świętej dla maturzystów spotkanie grupy Focolare.
 • We wtorek o godz. 17.00 przy figurze św. Floriana, koło szkoły w Szabdzie zostanie odprawiona Eucharystia w intencji naszej Straży Pożarnej.
 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą Świętą, obchodzimy tego dnia też Uroczystość św. Stanisława biskupa, patrona Polski.
 • W sobotę o godz. 8.00, w Mszanie i w Małkach śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej.
 • W sobotę zapraszamy też skautów na zbiórkę od godz. 11.00 do 13.00. Zachęcamy do udziału wciąż nowe osoby. Trwają też zapisy na biwak otwarty dla wszystkich, organizowany przez skautów. Biwak odbędzie się w Gaju Grzmięcej w dniach 8-9 czerwca. Biwak jest bezpłatny, dojazd we własnym zakresie.
 • W niedzielę rano udajemy się autokarem do sanktuarium w Medjugorie. Z parafii wyrusza 14 osób. Prosimy o modlitwę, będziemy też w modlitwach pamiętać o parafii.
 • Od przyszłej niedzieli Skauci Króla zapraszają do Skaut Baru po Mszy Świętej o 9.30 i 11.30. Dobrowolne ofiary za kawę, herbatę, soki i ciasto będą przeznaczone na działalność tej grupy dzieci i młodzieży. Skaut Bar będzie działał w kolejne niedziele do wakacji.
 • Można jeszcze się zapisywać na letni spływ kajakowy. Spływ odbyłby się w dniach od 9 do 12 lipca. Jest propozycja młodzieży, by zamienić Drwęcę na rzekę Wdę, bardzo piękna rzeka. Zapraszamy chętnych, zapisy telefonicznie lub w biurze.
 • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 69, kaplicy mieszkańców Pasiek 16.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę – 1956,60 zł oraz za ofiary złożone 3 maja – 1705,79 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 350 zł – cele duszpasterskie. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię. Dziękuję za wszelką pomoc przy kościele i kaplicy. Bóg zapłać rodzicom dzieci za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele. Dziękuję także za przetransportowanie naszej parafialnej altany na miejsce, w którym bardziej będzie mogła jeszcze posłużyć.
 • Od wtorku zaczynają się dalsze prace konserwatorskie w naszym kościele związane z odnawianiem starej polichromii.
 • 31 maja w naszej parafii będzie nocowała grupa pielgrzymów rowerowych z parafii pw. św. Józefa z Torunia udających się do Gietrzwałdu. Chętni mogą się dołączyć do dalszego pielgrzymowania na rowerze do Matki Bożej i wyruszyć z naszej parafii lub dołączyć się już do nich od Torunia. Zapisy i pozostałe informacje znajdziemy na naszej stronie parafialnej. Koszt udziału w pielgrzymce dla ruszających z naszej parafii wynosi 200 zł.
 • Ruch Focolare zaprasza na letnie rekolekcje, które odbędą się w różnych terminach latem w Trzciance koło Warszawy. Z naszej parafii wybieramy się w na 1 termin: 27 -30 czerwca. Zapraszam wszystkich chętnych. Liczba miejsc na Mariapoli jest ograniczona. Trzeba zapisać się bez zwlekania.
 • W tym roku procesja Bożego Ciała odbędzie się we wsi Budy. Msza Święta o godz. 11.30 przy świetlicy w Budach, zakończenie procesji na polanie przy posesji p. Suskich. Trasa wynosi około 1,5 km.
 • 8 maja, w czwartek będzie można składać na parkingu przy kościele zużyty sprzęt RTV i AGD. Środki uzyskane z tej zbiórki będą przeznaczone na misje.
INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 6 maja
18.00 Mszano:
1) +Stanisław i Stanisława Nowak
2) +Roch i Marianna Florkowscy, zmarli z rodziny Florkowskich i Lewickich, Irena i Wacław Klafta
19.00 Mszano: w intencji tegorocznych maturzystów
Wtorek 7 maja
17.00: Msza Święta w intencji Straży Pożarnej (koło figury św. Floriana)
18.00 Mszano:
1) +Stanisław i Jadwiga Kopczyńscy, Marcin Kopczyński, zmarli z rodziny Gałkowskich i Kopczyńskich i za zmarłych w czyśćcu cierpiących
2) +Mariusz Zając w 7 r. śm.
Środa 8 maja
18.00 Mszano:
1)+ Benedykt Zieliński w 11 r. śm.
2) +Stanisław, Stanisława i Andrzej Nowak
Czwartek 9 maja
18.00 Małki:
1)+Marcin Badaczewski, Alicja Czekaj
2) +Stanisław, Anna i Roman Seliwiorstow
Piątek 10 maja
8.00 Mszano:
1) +Irena w 4 r. śm. i Wacław Klafta
2) +Stanisław, Benedykta, Zdzisław Szymańczyk, Kazimierz Stankowski
Sobota 11 maja
18.00 Mszano:
1) +Janina, Czesław, Danuta, Janusz, Piotr Jastrzębscy
2) +Józef Topolewski, Pelagia, Bolesław, Zygmunt i Kazimierz Topolewscy
Niedziela 12 maja
3.15 Mszano:
w int. parafii ( wyjazd pielgrzymów do Medjugorie po Mszy Świętej)
8.00 Mszano:
1) +Daniela i Jerzy Hildebrandt
2) +Władysław w 40 r. śm. Aniela, Teodozja i Antoni Stawiscy
9.30 Małki:
1) +Iwona Kaczyńska
2) +Jadwiga i Józef Maciejewscy, Irena i Czesław Lewandowscy
11.30 Mszano:
1) +Stefan Broś w 15 r. śm.
2) +Czesław Dogoński, zmarli z rodziny Dogońskich i Zarzecznych

Odwiedzin dzisiaj: 3
Odwiedzin w sumie: 318

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Polityka Prywatności
Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ