OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 31 MARCA 2024 * MSZANO

Obchodzimy dziś radosną Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Drodzy Parafianie, Drodzy Goście! Niech Chrystus Zmartwychwstały podnosi Was, każdego dnia, z grobów grzechów, smutków, niepewności jutra, lęku, a także z nadmiernej troski o doczesność. Powstawajmy razem z Nim do prawdziwego Życia.

• Trwa w tym tygodniu nowenna do Miłosierdzia Bożego, do przyszłej niedzieli odmawiamy codziennie po Mszy Świętej koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  • W poniedziałek, w II dzień świąt wielkanocnych Msze Święte jak w niedziele.
  • W środę, czwartek i piątek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  • We wtorek po Mszy Świętej spotkanie Rady Gospodarczej i Rady Budowy Kaplicy.
  • W środę na godz. 15.30 zapraszam wszystkich należących do Róż Różańcowych na spotkanie przy kawie do plebanii.
  • W środę po Mszy Świętej zapraszam Radę Duszpasterską.
  • W piątek z racji oktawy wielkanocnej nie obowiązuje post piątkowy.
  • W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą Świętą.
  • W sobotę o godz. 8.00, w Mszanie i w Małkach śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  • W sobotę od 11.00 do 13.00 zbiórka dla Skautów Króla.
  • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w I sobotę miesiąca.
  • O sprzątanie kościoła w środę proszę mieszkańców Szabdy 64, kaplicy mieszkańców Pasiek 6.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę – 2286,82 zł, za ofiary w Wielki Czwartek – 873,98 zł oraz za ofiary złożone w Wielki Piątek na utrzymanie świątyni Grobu Pańskiego w Jerozolimie – 1174 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 1800 zł – kwiaty do Grobu Pańskiego oraz do dekoracji na święta kościoła i kaplicy, 445,28 zł – cele duszpasterskie. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię. W minionym tygodniu otrzymaliśmy dotacje na dalsze prace konserwatorskie w naszym kościele: 195 tys. zł – z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ( Wniosek na kwotę 325 tys. składaliśmy jesienią. Cieszymy się bardzo oczywiście także z tej kwoty) oraz 20 tys. zł z Wydziału Zabytków w Toruniu.
  • Chciałby podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia uroczystości Triduum Paschalnego w naszych świątyniach. Wszystkim, którzy wysprzątali nasze świątynie i teren wokół nich. Wszystkim, którzy przygotowali piękne dekoracje do kościoła i kaplicy, za wspaniałe kompozycje kwiatowe. Bóg zapłać za podarowane kwiaty do kościoła i kaplicy. Dziękuję całej służbie liturgicznej, panu organiście, zespołom muzycznym ( szczególnie za wspólny śpiew w Wielki Czwartek), wszystkim, którzy czytali, śpiewali oraz przygotowali dary ofiarne. Bóg zapłać za przygotowanie chrzcielnicy i ogniska oraz panom niosącym baldachim na procesji . Dziękuję za warty przy Grobie Pana Jezusa Skautom Króla i druhom z OSP z Szabdy.
  • 14 kwietnia w Warszawie o godz. 12.30, na Placu Zamkowym rozpocznie się Narodowy Marsz Życia. Jest to marsz poparcia dla tej podstawowej wartości jaką jest życie każdego człowieka; od poczęcia do naturalnej śmierci. Te wartości są dziś znów bardziej zagrożone. Chętnych na ten wyjazd proszę o zapisy do mnie, do najbliższego piątku. Wyjeżdżamy w niedzielę rano po Mszy Świętej o godz. 8.00, w której wcześniej wspólnie uczestniczymy. Nie wiem jeszcze ile może kosztować ten przejazd, jest to uzależnione od ilości osób, które pojadą i od wielkości autokaru. Będzie to kwota około 55 – 85 zł. Zachęcam.
  • Proszę o wpłacanie zaliczki w wysokości 200 zł na pielgrzymkę parafialną do Kalwarii Zebrzydowskiej do p. Anny Glabiszewskiej.
  • Prosimy też o kamienie polne, które chcemy wykorzystać do dalszej budowy chodnika przy kaplicy w Małkach.
  • Zmiana godziny wieczornych Mszy Świętych.

Poniedziałek 1 kwietnia

1) +Urszula Konczalska w 20 r. śm.
2) +Danuta, Wiktoria, Eugeniusz Klonowscy, Małgorzata Lisek

1) +Michalina Klonowska, Kazimierz Piotrowski
2) o Boże błog. dla Elżbiety Babiżewskiej w 60 urodziny

1) +Marcin, Stefania i Bronisław, Henryk Badaczewscy
2) +Grażyna i Tomasz Zadrożni

Wtorek 2 kwietnia

1) +Jakub, Aleksandra, Ryszard Majewscy
2) +Marta, Tadeusz i Franciszek Żbikowscy

Środa 3 kwietnia

1) w intencji kapłanów
2) +Barbara i Bernard Blumkowscy, zmarli z rodziny Blumkowskich, Rauland, Piotrowskich i Czupryńskich, Ewa Górka

Czwartek 4 kwietnia

1) +Rafał, Ryszard, Piotr Jareccy, zmarli z rodziny Jareckich i Zielińskich
2) +Władysław, Bronisław Nowotarscy, zmarli z rodziny Nowotarskich
3) +Wiesława Chotkowska ( int. popogrzebowa)

Piątek 5 kwietnia

1)+Anna, Romuald Czarnowscy, Roman Czarnowski
1) +Henryk i Aniela Siwiec
2) +Stefan w 4 r. śm. i Helena Szymańczyk, zmarli z rodziny Szymańczyków i Liszewskich

Sobota 6 kwietnia

o Boże błog. dla Jerzego i Ireny Zalewskich w 60 r. ślubu
1) w intencji wynagradzającej
2) +Stanisław w 11 r. śm. i Eugeniusz w 17 r. śm Śliwińscy

Niedziela 7 kwietnia

1) +Feliks w 20 r. śm i Ludwika Kalwa
2) +Czesław Krajnik
3) +Paweł Malinowski ( int. popogrzebowa)
1) +Jan Cieślewicz, Antoni i Janina Cieślewicz, Józef i Zofia Błażejczyk
2) +Roman Strychalski
3) +Roman Wolski w 7 r. śm.
2) +Leon Zarzeczny, zmarli z rodziny Zarzecznych, Jargiełów, Dogońskich, Śliwińskich
3) +Wojciech Mistelski ( int. popogrzebowa)