OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 3 MARCA 2024 * MSZANO

Obchodzimy III Niedzielę Wielkiego Postu. Niech ten czas 40-dniowego postu zachęca nas do duchowej i moralnej przemiany, a także pomoże nam przygotować się do świętowania z wiarą świąt wielkanocnych.

• Dziś jeszcze na godz. 18.00 do plebanii zapraszam małżeństwa, które chciałyby włączyć się do cyklicznych spotkań oraz razem pogłębiać swoją wiarę i odnajdywać wartość sakramentu małżeństwa.

• W okresie Wielkiego Postu przeżywamy dwa nabożeństwa pasyjne, w czasie których rozważamy mękę i śmierć Chrystusa. Droga krzyżowa w naszej parafii w Małkach w czwartek po Mszy Świętej oraz w piątek, również po Mszy Świętej. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele: o 16.00 w Mszanie i o 17.00 w Małkach. Gorąco zachęcam do udziału w tych nabożeństwach.

• W czasie Mszy Świętych przed Drogą Krzyżową są głoszone kazania wielkopostne o tematyce modlitwy. Papież Franciszek ogłosił rok 2024 Rokiem Modlitwy, który ma nas przygotować na Jubileusz Chrześcijaństwa w 2025 roku. Temat najbliższego kazania: „Mojżesz – modlitwa za innych”.

• W poniedziałek od 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

• W środę od 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za kapłanów.

• W czwartek o godz. 18.00 próba zespołu na plebanii, który przygotowuje śpiewy na Wielkanoc. Zapraszamy też nowe osoby, które chcą zaśpiewać w to święto. Zapraszamy dorosłych i młodzież.

• W piątek po Drodze Krzyżowej spotkanie dla chętnych na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w górach. Pielgrzymka odbędzie w sierpniu w dniach od 19 do 23 ( od poniedziałku do piątku). Wstępnie mamy zarezerwowane noclegi w Domu Pielgrzyma w Kalwarii. Kalwaria Zebrzydowska jest to bardzo znane sanktuarium Matki Bożej na południu Polski. W planach tej pielgrzymki możemy tradycyjnie wjechać pierwszego dnia do Krakowa. Na samą Kalwarię można śmiało przeznaczyć jeden dzień. Stosunkowo blisko jest z Kalwarii do Wieliczki i pięknych, królewskich Niepołomic. Jeden dzień byłby też przeznaczony na wyjście w góry lub odpoczynek zaplanowany indywidualnie. Przewidywany koszt za noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie i autokar to kwota 750 zł. Nie liczę ewentualnych biletów do Wieliczki i do w zamku w Niepołomicach. Na spotkaniu możemy omówić program pielgrzymki, jestem otwarty na propozycje.

• W piątek Skauci Króla rozpoczynają biwak wielkopostny w Zbicznie, zakończą go w niedzielę. Prosimy Was o modlitwę za dzieci, młodzież i instruktorów. My będziemy pamiętać w modlitwie o parafii.

• W sobotę o godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Mszanie i w Małkach.

• W sobotę po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie dla starszej młodzieży, która nie przystąpiła wcześniej, z jakichkolwiek powodów do sakramentu bierzmowania. Dla nich właśnie specjalnie mogłoby się odbyć przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu.

• Można jeszcze zgłaszać się na wizytę duszpasterską i błogosławieństwo domu.

• O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 59a, kaplicy mieszkańców Pasiek 21/6.

• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę – 2149 zł, za ofiary złożone podczas pogrzebu – 681,50 zł oraz za ofiary złożone podczas Dróg Krzyżowych – 372 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 930 zł – pelet. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię. Bóg zapłać też za ofiarowanie do kaplicy fioletowej szarfy do sygnaturki. Dziękuję też za przygotowanie ciasta, kawy i herbaty na projekcję filmową w świetlicy w Małkach oraz za pomoc w obsłudze projekcji.

• Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się: Jakub Kopczyński z Małk i Dominika Badura z Iławy. Zapowiedź I. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach dotyczących zamiaru zawarcia tego związku jest zobowiązany w sumieniu do poinformowania o tym miejscowego proboszcza.

• Do środy włącznie będę prowadził rekolekcje wielkopostne w parafii w Radoszkach. Z tego też powodu zmienia się godzina Mszy Świętej w poniedziałek, wtorek i środę. Proszę Was o modlitwę za te rekolekcje.

• Drogie Panie, z okazji Waszego zbliżającego się święta, życzę, by Wasz kobiecy geniusz wnosił wszędzie uśmiech, dobroć i delikatność. Bądźcie piękne duchowo, rozwijajcie swoją wiarę, zawsze stawajcie w obronie Życia. Bożego błogosławieństwa.

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek 4 marca
16.30 Mszano: 1) +Kazimierz i Eleonora Marchewka
2) +Kazimierz i Łucja Isajew
Wtorek 5 marca
16.30 Mszano: +Maria Cichocka ( int. od córki Hanny z rodziną)
Środa 6 marca

16.30 Mszano: w int. kapłanów
Czwartek 7 marca
17.00 Małki: 1) + Stanisław Buczyński w 21 r. śm.
2) +Mieczysław Werner
Piątek 8 marca
17.00 Mszano: 1) o Boże błog. z okazji urodzin Filipa i całej rodziny
2) +Felicjan i Wincenta Jagielscy
Sobota 9 marca
17.00 Mszano: 1) +Irena w 40 r. śm. Jan Zarębscy, Maria w 1 r. śm. Longin i Andrzej Wasielewscy, Sylwia Leśniewska, dziadkowie z obojga stron
2) +Jan Bakalarz, Kazimiera, Kazimierz, Barbara Albrecht
Niedziela 10 marca
8.00 Mszano: 1) +Aniela Siwiec w 20 r. śm.
2) +Maria Cichocka ( int. od syna Kazimierza z rodziną)
9.30 Małki: 1) +Łucja i Kornel Fiszer, Stefan Wojciechowski
2) +Zbigniew Łątkowski ( int. od kuzyna Ryszarda z rodziną)
11.30 Mszano: 1) w int. parafii
2) +Franciszek, Emilia w 29 r. sm. Franciszek Nowak, Władysława i Bolesław Kalwa, Marian Dąbrowski

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Polityka Prywatności
Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ