OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 2 CZERWCA 2024 * MSZANO

Świętujemy dziś IX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

 • Trwa Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy Świętej wieczornej, do piątku procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam do uczestnictwa w tych Mszach Świętych. Proszę też ministrantów o udział w oktawie , proszę dziewczynki o sypanie kwiatków. W czwartek po Mszy Świętej poświęcenie wianków, a w piątek, w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa odbędzie się ostatnia procesja.
 • Chciałbym też bardzo podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim mieszkańcom Bud, a w szczególności osobom, które przygotowywały kolejne ołtarze na procesję oraz tym, którzy udekorowali swoje domy. Dziękuję Gminie Bobrowo za udostępnienie świetlicy wiejskiej oraz Panu Sołtysowi. Bóg zapłać całej Służbie Liturgicznej, Panu Organiście i pozostałym akordeonistom akompaniującym podczas procesji oraz naszym parafialnym zespołom muzycznym. Bóg zapłać wspólnocie Focolare, Skautom Króla i Radzie Parafialnej. Dziękuję też wszystkim niosącym chorągwie, obrazy i figury. Panom niosącym baldachim. Dziewczynkom sypiącym kwiatki i paniom za opiekę nad nimi. Bóg zapłać OSP z Szabdy i jeszcze raz wszystkim parafianom za wspólną modlitwę, zaangażowanie. Będziemy długo wspominać tę piękną, malowniczą trasę procesji eucharystycznej przez wieś Budy.
 • Trwają rekolekcje, które przygotowują nas do zawierzenia Matce Bożej. Myślę, że ponad 30 osób podjęło tę szczególną duchową drogę poświęcenia się Maryi. Codziennie mamy możliwość wspólnego odmówienia różańca: w poniedziałek, środę i sobotę podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.00 w Mszanie, we wtorek katecheza w kościele o 20.00, do której zachęcam wszystkich uczestników zawierzenia, w czwartek różaniec o 20.30 w kaplicy w Małkach, w piątek różaniec o 16.30 przed Mszą Świętą. W niedzielę 9 czerwca różaniec o 20.30 w Małkach.
 • W poniedziałek po Mszy Świętej spotkanie grupy Focolare.
 • W środę po Mszy Świętej próba dla dzieci przed I rocznicą przyjęcia. Spowiedź święta dla nich i ich rodziców w I piątek miesiąca lub w sobotę od godz. 17.00.
 • W I piątek miesiąca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Proszę o zgłoszenia.
 • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Msze Święte tego dnia: o 15.30 w Małkach i o 17.00 w Mszanie. Na pól godziny przed Mszami Świętymi okazja do spowiedzi świętej. W piątek z racji uroczystości nie ma postu.
 • W sobotę o godz. 8.00, w Mszanie i w Małkach śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę – 1744 zł, za ofiary złożone podczas Bożego Ciała – 2345 zł oraz za ofiary złożone podczas Mszy Świętej dla pielgrzymki rowerowej – 405 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: opłaty diecezjalne za maj i czerwiec – 952 zł, rachunek za wodę – 418,29 zł. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób usłużyli pielgrzymom zmierzającym na rowerach do Gietrzwałdu. Dziękuję instruktorom Skautów Króla oraz innym opiekunom za organizację i opiekę nad młodzieżą podczas wyjazdu do Lednicy. Dziękuję też za troskę o kwiaty przed kaplicą, grotą w Mszanie i za kwiaty wewnątrz naszych świątyń.
 • W tym półroczu nie odbędzie się tradycyjna zbiórka pieniędzy na cele remontowe, którą przeprowadzali radni naszej parafii. Zwracam się jednak z ogromną prośbą o wsparcie naszych prac konserwatorskich w kościele przez rodziny naszej parafii. Za prace przeprowadzone w zeszłym roku przez konserwatorów mamy jeszcze do spłacenia około 26 tys. zł. Wkład własny na prace w tym roku będzie wynosił 13 tys. zł. W zeszłym i w tym roku i tak udało nam się spłacić konserwatorom 60 tys. zł. Mamy nadzieję, że w tym roku większość prac w kościele zostanie ukończona. Dziękuję wszystkim, którzy już do tej pory wspierali swoimi ofiarami odnowę starej polichromii naszej świątyni. Ofiary na powyższe cele można wpłacać osobiście w biurze lub na konto parafialne: 12 9484 1150 2200 0029 4438 0001 ( Bank Spółdzielczy w Brodnicy).
 • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 75, kaplicy mieszkańców Chojna 12a.
 • Bp Wiesław Śmigiel serdecznie zaprasza młodzież naszej Diecezji na organizowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Laboratorium Jana Pawła II na WT UMK, Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży, Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP spotkanie: „Przystanek JP2. Wiara, dobro, kultura”, które odbędzie się 6 czerwca br. Zapraszamy wszystkich młodych mieszkańców Diecezji w tym roku do Torunia, do Europejskiego Centrum Współpracy Młodzieży. Aby uczestniczyć w tym bezpłatnym wydarzeniu należy się zarejestrować za pomocą: formularza online. Uczestnicy „Przystanku JP2” będą mogli wziąć udział w koncertach, dyskusjach, warsztatach, spotkaniach z ciekawymi gośćmi. Tematy debat: Ekologia w nauczaniu JPII, Nauka a religia. Konflikt czy współistnienie? AI a nasza codzienność „Czuwam. Dostrzegam drugiego człowieka.” Młodzi w demokracji. Wolność – pokój – solidarność. Uwierz w sport. Start wydarzenie przewidziany jest na godz. 15:00. Dla grup zorganizowanych od 20 osób (autobus/autokar) możliwy jest zwrot kosztów – szczegóły w Europejskim Centrum Współpracy Młodzieży w Toruniu.
 • Ksiądz Tomasz Gutowski ( ten młody kapłan z Brodnicy, studiujący liturgikę w Rzymie) serdecznie zaprasza na cykl katechez poświęconych rozumieniu Mszy Świętej. Spotkania odbędą się w dniach: 13,14, 17, 18 i 19 czerwca w domu parafialnym przy farze w Brodnicy o godz. 19.00.
 • Istniałaby możliwość pielgrzymki do Medjugorie od 29 lipca do 7 sierpnia. Propozycja jest dość spontaniczna, ale to też ma swoją wartość. W tym czasie w Medjugorie odbywa się Festiwal Młodych. To dobry duchowy czas. Byłyby też w tym jakieś atrakcje turystyczne. Zasadniczo mogą jechać osoby pełnoletnie, ale młodsze z opiekunami mogą także. Zachęcam zatem także np. rodziców ze swoimi starszymi dziećmi. Przybliżony koszt od osoby to 340 euro i 980 zł ( koszt dojazdu, noclegu, wyżywienia i ubezpieczenia). Dziś już ostatni dzień na podjęcie decyzji.
INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 3 czerwca
18.00 Mszano:
1)+Ludwik Łukasik w dniu urodzin
2) +Zofia i Józef Lorenowicz, Anna i Walenty Hala

Wtorek 4 czerwca
18.00 Mszano:
1) +Halina Stempska
2) +Czesław Krajnik w urodziny

Środa 5 czerwca
18.00 Mszano:
1) w int. kapłanów
2) +Andrzej i Józef Cieszyńscy

Czwartek 6 czerwca
18.00 Mszano:
1) +Jerzy Kozicki w 14 r. śm.
2) +Irena Dombrowska Jan i Fryda Konczalscy

Piątek 7 czerwca
15.30 Małki: +Janina w 2 r. śm. i Jan Bartoszewscy
17.00 Mszano:
1) +Michał, Halina, Zygmunt i Andrzej Wardzyńscy
2) +Jan w 10 r. śm. i Irena Kramer

Sobota 8 czerwca
18.00 Mszano:
1) +Stanisława i Klemens Klabiszewscy
2) +Daniela i Zygmunt Olszewscy, Stanisława i Wacław Czupryńscy

Niedziela 9 czerwca
8.00 Mszano:
1) +Iwona i Janina Pruszewicz
2) w int. parafii
9.30 Małki:
1) +Iwona Kaczyńska
2) +Tadeusz Majewski
11.30 Mszano:
1) +Marianna i Stanisław Celmer
2) +Mirosław, Feliks, Franciszka Koźmińscy, Łucja i Stanisław Tomela

Odwiedzin dzisiaj: 0
Odwiedzin w sumie: 487

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Polityka Prywatności
Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ