OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 17 MARCA 2024 * MSZANO

Obchodzimy V Niedzielę Wielkiego Postu. Trwajmy gorliwie w naszych duchowych przygotowaniach do przeżywania świat Wielkanocnych.

• Skauci Króla już dziś zaczynają sprzedawać palmy na Niedzielę Palmową. Z zebranych ofiar wspieramy wyjazdy na obozy i biwaki naszych skautów. Bóg zapłać.
• Od wczoraj rozpoczęliśmy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna w Mszanie i w Małkach zaczyna się o godz. 21.00 zakończy około 21.30. nowenna potrwa do 24 marca.
• W okresie Wielkiego Postu zachęcam Was, Drodzy Parafianie do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, w czasie, których rozważamy mękę i śmierć Pana Jezusa. Droga Krzyżowa w naszej parafii w Małkach w czwartek po Mszy Świętej oraz w piątek, również po Mszy Świętej. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele: o 16.00 w Mszanie i o 17.00 w Małkach. Gorąco zachęcam do udziału w tych nabożeństwach. W czasie Mszy Świętych przed Drogą Krzyżową są głoszone kazania wielkopostne o tematyce modlitwy. Temat najbliższego kazania: „ Modlitwa Jezusa o jedność ”.
• Zachęcam i proszę o przystąpienie do sakramentu spowiedzi świętej przed świętami wszystkich parafian. Pojednanie z Bogiem w tym sakramencie przywraca pokój i nadzieję, jest zawsze początkiem naszego nawrócenia.
• Od poniedziałku do piątku będą trwały nasze rekolekcje szkolne dla Szkoły Podstawowej w Szabdzie. W środę o godz. 11.00, w ramach rekolekcji, zostanie odprawiona Msza Święta w kościele w intencji zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów SP w Szabdzie. Zwracam się z prośbą do Rodziców, aby zadbali o udział swoich dzieci w tych rekolekcjach. Temat rekolekcji: „ Przyjaźń to największy dar…”
• W poniedziałek i środę od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
• W poniedziałek po Mszy Świętej spotkanie grupy Focolare.
• We wtorek uroczystość św. Józefa.
• W środę po Mszy Świętej próba przed inscenizowaną Drogą krzyżową.
• W piątek, ostatnia Droga Krzyżowa w Mszanie odbędzie się w plenerze. Przejdziemy drogę w Mszanie koło świetlicy i figurki Matki Bożej. Będzie to Droga Krzyżowa w czasie której będziemy inscenizowali kolejne stacje tego nabożeństwa. Do udziału w tym, powiedzmy, misterium Męki Pańskiej przygotowujemy się z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych, Skautami Króla oraz z innymi osobami. Bardzo zapraszamy do udziału w tym misterium. Droga krzyżowa rozpocznie się o godz. 18.00 w kościele. Zapraszam też do wcześniejszego udziału we Mszy Świętej.
• W sobotę o godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Mszanie i w Małkach.
• W sobotę od 8.30 rozpocznę odwiedziny naszych chorych z posługą sakramentalną przed świętami. Proszę o telefoniczne zgłoszenia.
• O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 62b, 63 oraz 65a, kaplicy mieszkańców Pasiek 21/8, 24 oraz 2. Proszę o posprzątanie większą ilość rodzin w związku ze zbliżającymi się świętami i potrzebą gruntowniejszego posprzątania naszych świątyń. Proszę o umycie okien w kościele i umycie okien z dolnych partii w kaplicy. Z góry dziękuję za zrozumienie.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę – 1871,05 zł, za ofiary złożone podczas Dróg Krzyżowych – 415 zł, za ofiary złożone podczas pogrzebów – 1924 zł oraz za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego podczas dnia spowiedzi świętej – 463 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 4003,83 zł – rachunek za zużycie prądu w kaplicy w Małkach, 438 zł – świece oraz korporały, palki, puryfikaterze i ręczniczki do kielicha ołtarzowego. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię. Bóg zapłać za p. katechetce, dyrekcji szkoły SP w Małkach oraz wychowawcom za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji szkolnych. Dobry czas. Dziękuję też dzieciom i młodzieży za aktywny w nich udział. Bóg zapłać za przygotowanie poczęstunku na czas projekcji filmu w świetlicy w Małkach ( lepiej niż w kinie ).
• Podczas Dróg Krzyżowych w tym tygodniu będą zbierane jeszcze ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na dekoracje kościoła oraz kaplicy.
• Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się: Paweł Jasieniecki z Kowalewa Pomorskiego i Zofia Anna Polakiewicz z Kowalewa Pomorskiego. Zapowiedź I. Ślub odbędzie się w naszej parafii. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach dotyczących zamiaru zawarcia tego związku jest zobowiązany w sumieniu do poinformowania o tym miejscowego proboszcza.
• Udało się zebrać komplet chętnych na naszą pielgrzymkę parafialną do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w dniach od 19 do 23 sierpnia. Jedziemy dwoma autokarami: 49 i 40- osobowym. W Kalwarii mamy zarezerwowane łącznie 79 miejsc. Dla tylu osób jest pokoi z łazienkami. Gdyby chciały się jeszcze zgłosić osoby na pokoje bez łazienek ( łazienki są wspólne dla dwóch pokoi) to można jeszcze się zapisać. Proszę wszystkich uczestników o wpłatę 200 zł zaliczki do p. Anny Glabiszewskiej do 15 kwietnia. Zaliczka jest potwierdzeniem uczestnictwa w pielgrzymce.

Poniedziałek 18 marca
17.00 Mszano: 1) +Julianna, Henryk i Zdzisław Romanowscy
2) +Wanda i Józef Sobiech, brat Józef
Wtorek 19 marca