OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 16 CZERWCA 2024 * MSZANO

Świętujemy dziś XI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dziś i za tydzień po Mszy Świętej o 9.30 i 11.30, skauci zapraszają do skaut baru na kawę, herbatę i ciasto. Gościmy dziś też w parafii zespół muzyczny z Działdowa.

 • Trwają rekolekcje, które przygotowują nas do zawierzenia Matce Bożej. Codziennie mamy możliwość wspólnego odmówienia różańca: w poniedziałek, środę, czwartek i sobotę od godz. 17.00 przed wystawienie Najświętszym Sakramentem ( różaniec o 17.30) We wtorek katecheza w kościele o 20.00, do której zachęcam wszystkich uczestników zawierzenia. W niedzielę 23 czerwca różaniec o 20.30 w Małkach.
 • W poniedziałek po Mszy Świętej spotkanie grupy Focolare.
 • W środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę Świętą zapraszam serdecznie wszystkich Skautów Króla, a także całą Radę Parafialną: Gospodarczą, Duszpasterską oraz Radę Budowę Kaplicy. Będzie to zarazem uroczyste zakończenie kadencji obecnej Rady Gospodarczej i Duszpasterskiej. Skauci natomiast kończą swój rok formacyjny. Po Mszy Świętej zapraszam wraz ze skautami całą Radę oraz wszystkich parafian, sympatyków naszej skautowej wspólnoty, na ognisko za plebanią. Prosimy przynieść jednak ze sobą kiełbaski gdyż nie wiemy ile może być osób. Podczas obrzędowego ogniska nowi Skauci Króla złożą swoje przyrzeczenie.
 • W czwartek od godz. 17.00 zaczniemy adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwy, na które zapraszamy wszystkich uczestników ostatniej pielgrzymki do Medjugorie oraz całą grupę pielgrzymów medjugorskich, spotykających się raz w miesiącu na czuwaniu. O godz. 18.00 Msza Święta, a po niej poczęstunek i spotkanie w świetlicy wiejskiej w Małkach.
 • W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży. O godz. 7.30 w Małkach Msza Święta w intencji wszystkich dzieci, młodzieży oraz nauczycieli i katechetów, a w Mszanie Msza Święta na zakończenie roku o godz. 16.30.
 • W sobotę o godz. 8.00, w Mszanie i w Małkach śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej.
 • W przyszłą niedzielę na godz. 9.30 w Małkach i o godz. 11.30 w Mszanie nowa Rada Parafialna, uroczystym ślubowaniem, rozpocznie swoją 5-letnią kadencję służby w parafii. Dziękuję ogromnie wszystkim Radnym poprzedniej kadencji za wsparcie, oddanie i wszelką pomoc. Obejmuje modlitwą wszystkich radnych z poprzedniej i nowej kadencji. Powierzam Was Matce Najświętszej.
 • W przyszłą niedzielę na godz. 15.00 nasza Schola z Małk serdecznie zaprasza na swój, tradycyjny już koncert na zakończenie roku szkolnego. Po koncercie poczęstunek na słodko przy kaplicy. W trakcie koncertu będzie też można złożyć swoją ofiarę na dodatkowe mikrofony dla zespołu.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę – 2059,50 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 709,11 zł – rachunek za prąd w Małkach, 357 zł – naprawa drukarki parafialnej. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię. Dziękuję za kwiaty do groty Matki Bożej i do altany i za uporządkowanie miejsca przy grocie.
 • Zwracam się z ogromną prośbą o wsparcie naszych prac konserwatorskich w kościele przez rodziny naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy już do tej pory wspierali swoimi ofiarami odnowę starej polichromii naszej świątyni. Ofiary na powyższe cele można wpłacać osobiście w biurze lub na konto parafialne: 12 9484 1150 2200 0029 4438 0001 ( Bank Spółdzielczy w Brodnicy). Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel w minionym tygodniu – 2000 zł.
 • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 76a, kaplicy mieszkańców Chojna 15.
 • W środę 3 lipca odbędzie się diecezjalna pielgrzymka Róż Różańcowych do Chełmna, organizowana przez Brodnicę. Więcej informacji i zapisy u p. Jolanty Badaczewskiej.
 • Od 19 do 28 września br. Organizowana jest przez Franciszkański Zakon Świeckich i Asystenta wspólnoty – o. Norberta, pielgrzymka autokarowa do Włoch „ Śladami św. Franciszka” W programie jest zwiedzanie takich miast jak: Padwa, Asyż, San Giovanni Rotondo, Loretto i innych związanych z życiem Biedaczyny z Asyżu. Szczegółowe informacje na plakacie i u o. Norberta ( tel: 787995261). Nadmienię też, że jest plan zorganizowania parafialnej pielgrzymki do Rzymu w przyszłym roku w maju.
 • 6 czerwca w wieku 92 lat zmarła, pochodząca z naszej parafii s. Goretta Szarowska. W zakonie Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej przeżyła 75 lat. Urodziła się w Mszanie 30.03.1932.
 • Zamiast spływu kajakowego podjęliśmy decyzję o rajdzie rowerowym wzdłuż wybrzeża na trasie Kołobrzeg – Władysławowo. Wyprawa rowerowa odbyłaby się w dniach od 7 do 12 lipca. Wyjazd popołudniu w niedzielę i przyjazd popołudniu w piątek. Zachęcam też osoby dorosłe ze swoimi starszymi dziećmi. Trasy nie będą zbyt trudne, a widoki przepiękne  Zainteresowanych proszę o zgłoszenia do następnej niedzieli.
 • Już po raz dziewiąty w dniach 18-21 lipca odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży w Hartowcu. Wydarzenie jest przeznaczone dla młodych powyżej 14 roku życia. Koszt udziału 100 zł. Zapisy do końca czerwca. Proszę o zgłoszenia do mnie.
INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 17 czerwca
18.00 Mszano:
1) +Marek Gołębiewski
2) +Jan Warachowski i zmarli z obojga stron

Wtorek 18 czerwca
7.00 Mszano: +Eugeniusz Wardowski, Jadwiga i Władysław Bucha
18.00 Mszano: +Zygmunt Oryl

Środa 19 czerwca
18.00 Mszano:
1) +ks. Romuald Bieliński i zmarli rodzice oraz siostra Goretta Szarowska
2) +Józef, Wanda, Józef Sobiech, Tadeusz Żbikowski

Czwartek 20 czerwca
16.00 Małki: o Boże błog. dla Aleksandry Kwiatkowskiej w 18 urodziny
18.00 Małki:
1) w intencjach pielgrzymów do Medjugorie
2) +Elżbieta i Tadeusz Zonakowscy, Wanda i Kazimierz Szostakowscy

Piątek 21 czerwca
16.30 Mszano:
1) +Anna i Alojzy Wojciechowscy, dziadkowie z obojga stron
2) o Boże błog. dla Emilii w 1 urodziny i Natalii w 30 urodziny

Sobota 22 czerwca
18.00 Mszano:
1) +Stanisława i Jan Winek, Leokadia i Jan Pizoń
2) +Jan i Kazimiera Barańscy, Marianna Ulatowska

Niedziela 23 czerwca
8.00 Mszano:
1) o Boże błog. i zdrowie dla ks. Jana
2) +Jan i Stefania Kijewscy
9.30 Małki:
1) +Władysław, Władysława i Henryk Ciżyńscy
2) +Elżbieta i Jan Jabłońscy, Agata i Jacek Cześnik, zmarli z rodziny Gałkowskich i Kopczyńskich, za zmarłych w czyśćcu cierpiących
11.30 Mszano:
1) w int. parafii
2) +Andrzej Nowak

Odwiedzin dzisiaj: 1
Odwiedzin w sumie: 433

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Polityka Prywatności
Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ