OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 14 kwietnia 2024 * MSZANO

Obchodzimy dziś III Niedzielę Wielkanocną, jest to także Niedziela Biblijna. Dziś obchodzimy też 1058 rocznicę Chrztu Polski.

• W związku z ożywioną dyskusją i emocjami, które są związane z dalszymi pracami konserwatorskimi w naszym kościele, podjęliśmy z Radą Gospodarczą decyzję o przeprowadzeniu w następną niedzielę głosowania po Mszy Świętej w sprawie malowideł ściennych znajdujących się w kościele. Na łuku przy prezbiterium znajduje się malowidło przedstawiające naszych parafian z roku 1955, a we wnęce okiennej od strony północnej znajdują się namalowani w tym samym czasie : św. Jan Bosko, św. Dominik Sawio i św. Kazimierz. Głosowanie będzie polegało na odpowiedzeniu na pytanie: czy te malowidła zostawiamy na swoim miejscu, czy na podstawie zdjęć robimy ich rekonstrukcję i umieszczamy na ścianie chóru. Duże malowidło z łuku prezbiterium znalazłoby się, jako rekonstrukcja, na łuku znajdującym się nad organami, a postaci świętych umieścilibyśmy też na chórze lub w innym miejscu. Chcemy, by ostatecznie wszyscy parafianie, którzy chcą, wypowiedzieli się na ten temat. Głosowanie odbędzie po wieczornej Mszy Świętej w sobotę oraz po każdej Mszy Świętej niedzielnej w Mszanie i w Małkach, przeprowadzą je radni. Głosować może każdy parafianin, wiekowo począwszy od szkoły średniej. Proszę serdecznie o wypowiedzenie się w tej kwestii.
  • Jutro po Mszy Świętej spotkanie grupy Focolare.
  • W poniedziałek i piątek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w Mszanie, w czwartek w kaplicy w Małkach, także od 17.00.
  • W środę po Mszy Świętej spotkanie w kościele dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.
  • W czwartek o godz. 19.00 w Mszanie zostanie odprawiona Msza Święta dla pielgrzymów, którzy udadzą się na majową pielgrzymkę do Medjugorie. Będzie to Msza Święta w intencji tej pielgrzymki.
  • W piątek o godz. 19.00 na plebanii spotkanie dla zainteresowanych letnim spływem kajakowym. Spływ odbyłby się w dniach od 8 do 11 lipca. Płynęlibyśmy Drwęcą od Nowego Miasta do Brodnicy, z wpłynięciem na dwa dni na Pojezierze Brodnickie i Skarlankę.
  • W sobotę o godz. 8.00, w Mszanie i w Małkach śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  • W sobotę o godz. 10.00 na plebanii, przy porannej kawie, spotkamy się z małżeństwem z Gdańska, związanym od kilku lat z ruchem Focolare. Tym samym zapraszam na to spotkanie małżonków naszej parafii, którzy chcieliby duchowo i religijnie umocnić się w swoim związku małżeńskim. Ruch Focolare proponuje też takie spotkania dla małżeństw.
  • W sobotę od 11.00 do 13.00, na terenie za plebanią, zbiórka Skautów Króla. Mogą przyjść osoby nowe.
  • Od soboty do niedzieli w naszej parafii będziemy mogli pomodlić się przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów. W sobotę relikwie będą wystawione w parafii od Mszy Świętej o godz. 18.00 do godz. 21.00. W niedzielę natomiast będziemy mogli pomodlić się przy relikwiach tej niezwykłej rodziny począwszy od Mszy Świętej o godz. 8.00 do godz. 16.00 w Mszanie. W Małkach zapraszam na czuwanie w niedzielę od godz. 18.00 do 21.00. O godz. 21.00 zakończymy je apelem jasnogórskim. W następną niedzielę będziemy gościli też w parafii zespół muzyczny z Działdowa. Zespół będzie śpiewał na Mszy Świętej o godz. 11.30 oraz poprowadzi czuwanie o godz. 15.00 przy relikwiach bł. rodziny Ulmów w Mszanie.
  • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 66, kaplicy mieszkańców Pasiek 10.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę – 2046,70 zł oraz za ofiary na Caritas do puszek – 409,50 zł. Bóg zapłać też za ofiary złożone w marcu na spłatę kredytu na kaplicę – 950 zł, za ofiarę złożoną na malowanie kościoła – 500 zł oraz za ofiary złożone w marcu na kościół na konto parafialne – 800 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 1134 zł – wywóz śmieci z kontenerów przy cmentarzu, 1407 zł – wycięcie drzew przy plebanii i kaplicy pogrzebowej, 1428 zł – opłaty diecezjalne na luty, marzec i kwiecień. Bóg zapłać za pomoc przy usuwaniu drzew przy plebanii i kaplicy. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię. Dziękuję za piękne kwiaty w kościele, wewnątrz i na zewnątrz kaplicy oraz za ścięcie trawy w Małkach przy świątyni.
  • Proszę o wpłacanie zaliczki do 20 kwietnia w wysokości 200 zł na pielgrzymkę parafialną do Kalwarii Zebrzydowskiej do p. Anny Glabiszewskiej.
  • Prosimy też o kamienie polne, które chcemy wykorzystać do dalszej budowy chodnika przy kaplicy w Małkach.

Poniedziałek 15 kwietnia

1) +Benedykt, Marianna, Elżbieta, Stefan, Jadwiga i Bronisław Kostrucha
2) +Bernadeta Celmer ( int. od rodz. Klaftów)

Wtorek 16 kwietnia

1)+Michalina i Aleksander Brzóskiewicz, Gertruda i Bernard Wisińscy
2) +Konstancja i Fromencjusz Piotrowscy

Środa 17 kwietnia

1) +Krystyna Krzemińska, Sabina i Wacław Sadowscy
2) +Antoni Nowacki

Czwartek 18 kwietnia

1) +Dominika i Stefan Pietrzyk, Ignacy i Janina Ciesielscy
2) +Janina Grykałowska ( int. od bratanka Krzysztofa)
w intencji pielgrzymki do Medjugorie

Piątek 19 kwietnia

1) +Maria Cichocka ( int. od rodz. Winnickich)
2) +Marek Gołębiewski

Sobota 20 kwietnia

1) +Ewa Celmer, Zdzisław Witkowski, zmarli z rodziny
2) +Bogumiła Faleńska

Niedziela 21 kwietnia

1) dziękczynna za odebrane łaski, z prośbą o dalsze błog. dla Agnieszki i Zdzisława Kowalkowskich
2) w intencji parafii
1) +Bronisław Wilczewski w 29 r. śm. i Jarosław Wilczewski
2) o Boże błog. dla rodziny Albrecht
1) +Henryk w 5 r. śm. Wiesław w 15 r. śm. Karoliną i Stanisław Kolasińscy
2) +Krzysztof Szymborski w 7 r. śm.