OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 12 Maja 2024 * MSZANO

Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Od dziś do 21 maja będzie mnie zastępował w parafii ks. Jan Sroka z Trzcianki koło Warszawy. Dziękuję mu serdecznie za tę pomoc. Dziękuję tez za stałą pomoc w parafii ks. Janowi Żymantowi. W tym czasie z grupą parafian i osobami z innych parafii będziemy uczestniczyć w pielgrzymce do Medjugorie. Obiecujemy modlitwę za parafię, szczególnie za chorych i przeżywających różne problemy. Prosimy też o modlitwę za nas.

• Skauci Króla zapraszają do Skaut Baru po Mszy Świętej o 9.30 i 11.30. Dobrowolne ofiary za kawę, herbatę, soki i ciasto będą przeznaczone na działalność tej grupy dzieci i młodzieży. Skaut Bar będzie działał w kolejne niedziele do wakacji.
  • Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych w kościele i kaplicy oraz przy figurkach i krzyżach.
  • W poniedziałek, wtorek i czwartek odbędą się po Mszy Świętej modlitwy o urodzaje. W poniedziałek udamy się po Eucharystii do figury Matki Bożej odmawiając po drodze różaniec fatimski ( 13 maja w poprzednich latach rozpoczynaliśmy procesje fatimskie) oraz litanie do Matki Bożej. We wtorek udamy się do figury św. Jana, w czwartek w Małkach do krzyża na placu przy kaplicy. Polecajmy w modlitwach prace rolników.
  • W czwartek i piątek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  • W czwartek o godz. 19.15 spotkanie z księdzem Janem na plebanii. Chętnych zapraszamy.
  • 17 maja w piątek Szkoła Podstawowa w Małkach będzie obchodziła dzień patrona. Tego dnia szkoła będzie otwarta do zwiedzania dla rodziców i dla wszystkich chętnych. Planowany jest tez koncert naszej parafianki – Hanny Załęskiej oraz inne atrakcje.
  • W sobotę po Mszy Świętej do godz. 20.00 parafialne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  • Można jeszcze się zapisywać na letni spływ kajakowy. Spływ odbyłby się w dniach od 9 do 12 lipca. Jest propozycja młodzieży, by zamienić Drwęcę na rzekę Wdę, bardzo piękna rzeka. Zapraszamy chętnych, zapisy telefonicznie lub w biurze.
  • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 68. Dziękuję za utrzymywanie porządku w kaplicy przez mieszkańców Pasiek. Proszę teraz o sprzątanie kaplicy mieszkańców Chojna, w najbliższą sobotę Chojno 9.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę – 2833,70 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 1134 zł – wywóz śmieci z kontenerów z cmentarza, 542,52 zł – rachunek za prąd na plebanii. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za dary dla parafii: odnowienie dwóch kielichów mszalnych i kustodii.
  • Ruch Focolare zaprasza na letnie rekolekcje, które odbędą się w różnych terminach latem w Trzciance koło Warszawy. Z naszej parafii wybieramy się w na 1 termin: 27 -30 czerwca. Zapraszam wszystkich chętnych. Liczba miejsc na Mariapoli jest ograniczona. Trzeba zapisać się bez zwlekania.
  • W tym roku procesja Bożego Ciała odbędzie się we wsi Budy. Msza Święta o godz. 11.30 przy świetlicy w Budach, zakończenie procesji na polanie przy posesji p. Suskich. Trasa wynosi około 1,5 km. O przygotowanie ołtarzy zostały już poproszone grupy parafialne i mieszkańcy Bud. Bardzo Wam za tę gotowość dziękuję.

Poniedziałek 13 maja
17.00 Mszano: o Boże błog. dla Mai Jankowskiej w 18 urodziny
1) +Leokadia i Jan Romanowscy, Julian i Eleonora Trzcińscy
2) +Agata Kalinowska ( int. od rodz. Stachewiczów i Wasielewskich)
Wtorek 14 maja
1) +Marcin Badaczewski w 18 r. śm.
2) + Zofia i Piotr Tadajewscy
Środa 15 maja
18.00 Mszano: +Zofia, Władysław, Bolesław, Zdzisław, Zenon, Kinga Werner, Danuta Wiśniewska
Czwartek 16 maja