OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 10 MARCA 2024 * MSZANO

Obchodzimy IV Niedzielę Wielkiego Postu. Ta niedziela jest nazywana w tradycji Kościoła Laetare – Niedzielą Radości. Zbliżające się Święta Wielkanocne i nasze duchowe odrodzenie są właśnie źródłem naszej radości.

• W okresie Wielkiego Postu zachęcam Was, Drodzy Parafianie do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, w czasie, których rozważamy mękę i śmierć Pana Jezusa. Droga krzyżowa w naszej parafii w Małkach w czwartek po Mszy Świętej oraz w piątek, również po Mszy Świętej. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele: o 16.00 w Mszanie i o 17.00 w Małkach. Gorąco zachęcam do udziału w tych nabożeństwach. W czasie Mszy Świętych przed Drogą Krzyżową są głoszone kazania wielkopostne o tematyce modlitwy. Temat najbliższego kazania: „ Psalmy – szkoła i skarbiec modlitwy Kościoła”.
  • W poniedziałek i środę od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  • W środę po Mszy Świętej spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  • Od środy zaczynamy rekolekcje szkolne w Małkach. Będą trwały do piątku.
  • W czwartek w Małkach o 17.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny przy relikwiach bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Relikwii użyczy nam parafia pw. św. Stanisława z Cichego. Również w czwartek w Małkach, po Drodze Krzyżowej, około 18.15 zapraszam nam projekcję filmu „ Fatima” do naszej wiejskiej świetlicy.
  • W czwartek o godz. 17.00 próba zespołu na plebanii, który przygotowuje śpiewy na Wielkanoc.
  • W piątek po Mszy Świętej Droga Krzyżowa w intencji Ojczyzny z Mszana do Małk. Przejdziemy trasę przez Budy, Chojno i Pasieki. ( około 11 km). W tym samym czasie Droga Krzyżowa w kościele w Mszanie.
  • W sobotę 16 marca odbędzie się w naszej parafii spowiedź święta wielkanocna z udziałem księży z dekanatu. Rano spowiedź święta od 9.00 do 10.00 w Mszanie i w Małkach, popołudniu od 17.00 do 18.00 także w Mszanie i w Małkach. Msza Święta w Mszanie w sobotę: o godz. 10.00 oraz o 18.00, a w Małkach o 10.00. Podczas spowiedzi świętej będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na świąteczny wystrój naszych świątyń. Kartki do spowiedzi świętej można odbierać od czwartku.
  • W sobotę o godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Mszanie i w Małkach.
  • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 62a, kaplicy mieszkańców Pasiek 21/7.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę – 1928,50 zł oraz za ofiary złożone podczas Dróg Krzyżowych – 322 zł. Do puszek na misje zebraliśmy 348,82 zł. Bóg zapłać też za ofiary złożone na kaplicę w Małkach: w styczniu – 640 zł, w lutym – 1570 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 395 zł – 300 kg peletu, 100 zł – wino mszalne, 474,55 zł – rachunek za prąd na plebanii, 756 zł – wywóz śmieci z kontenerów przy cmentarzu. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię. Bóg zapłać za pomoc ładowarką w ogrodzie.
  • Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się: Jakub Kopczyński z Małk i Dominika Badura z Iławy. Zapowiedź II. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach dotyczących zamiaru zawarcia tego związku jest zobowiązany w sumieniu do poinformowania o tym miejscowego proboszcza.
  • Udało się dość szybko zebrać chętne osoby na naszą pielgrzymkę parafialną do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w dniach od 19 do 23 sierpnia. Wstępnie mamy zarezerwowane noclegi w Domu Pielgrzyma w Kalwarii. Kalwaria Zebrzydowska jest to bardzo znane sanktuarium Matki Bożej na południu Polski. W planach tej pielgrzymki możemy tradycyjnie wjechać pierwszego dnia do Krakowa. Na samą Kalwarię można śmiało przeznaczyć jeden dzień. Stosunkowo blisko jest z Kalwarii do Wieliczki i pięknych, królewskich Niepołomic. Jeden dzień byłby też przeznaczony na wyjście w góry lub odpoczynek zaplanowany indywidualnie. Przewidywany koszt za noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie i autokar to kwota 750 zł. Jeżeli uda nam się zebrać osoby na drugi autokar 30-osobowy to zarezerwujemy w Kalwarii większą ilość miejsc noclegowych. W tej chwili mamy 19 osób chętnych na drugi autokar. Proszę o zapisy na ten drugi autobus do następnej niedzieli.
  • 22 marca w piątek, ostatnia Droga Krzyżowa w Mszanie odbędzie się w plenerze. Przejdziemy drogę w Mszanie koło świetlicy i figurki Matki Bożej. Będzie to Droga Krzyżowa w czasie której będziemy inscenizowali kolejne stacje tego nabożeństwa. Do udziału w tym, powiedzmy, misterium Męki Pańskiej przygotowujemy się z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych, Skautami Króla oraz z innymi osobami. Bardzo zapraszamy do udziału w tym misterium.
  • Skauci Króla przygotowują palmy na Niedzielę Palmową. Bóg zapłać instruktorom za organizację biwaku w Zbicznie oraz opiekę nad dziećmi i młodzieżą. Bóg zapłać wszystkim skautom.
  • W minionym tygodniu zmarli dwaj parafianie pochodzący z naszej parafii: śp. Wojciech Mistelski, pochodzący z Chojna, 48 lat oraz śp. Paweł Malinowski, pochodzący także z Chojna, 49 lat. Pogrzeb śp. Wojciecha Mistelskiego odbędzie się jutro o godz. 13.00. Pogrzeb śp. Pawła Malinowskiego, prawdopodobnie w środę lub czwartek.

Poniedziałek 11 marca
17.00 Mszano: 1) +Andrzej Nowak
2) +Zygmunt Oryl ( int. od kolegi Ireneusza z rodziną)
Wtorek 12 marca