NIEDZIELA PALMOWA W KAPLICY W MAŁKACH

W dniu 24 marca przeżywaliśmy Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej. Niedziela Palmowa upamiętnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy ale także kierunkuje nas na Jego mękę. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień, który opisuje najważniejsze tajemnice naszej wiary. O tym, że niedziela palmowa wprowadza nas w ten klimat świadczy odczytywana na każdej Mszy Świętej Ewangelia pasyjna opisująca Mękę Pana Jezusa. Własnoręcznie robione palmy poświęcił ks. Sławomir Witkowski – proboszcz. Duże palmy do kaplicy przekazali: KGW Niewierz, Świetlica Szkolna z Małk oraz Sołectwo z Małk. Gratulujemy też Sołectwu z Małk zajęcia I Miejsca w Powiatowym przeglądzie palm świątecznych i II miejsca w konkursie gminnym w Bobrowie. Palemki sprzedawali również Skauci Króla. Uroczystą mszę Św. w tym dniu ubarwiła swym śpiewem Schola Dziecięca Małki.

24.03.2024 r.


Odwiedzin dzisiaj: 0
Odwiedzin w sumie: 64

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Polityka Prywatności
Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ