INSCENIZOWANA DROGA KRZYŻOWA W PLENERZE – PRZEJŚCIE DROGĄ W MSZANIE KOŁO ŚWIETLICY I FIGURKI MATKI BOŻEJ – GALERIA ZDJĘĆ I FILMY

W naszej parafii takiego typu inscenizacja wystawiona była pierwszy raz. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych, Skauci Króla, proboszcz parafii – ks. Sławomir Witkowski oraz z inne osoby przebrani byli w historyczne stroje. O godz. 18.00 przedstawili poszczególne wydarzenia Drogi Krzyżowej w plenerze. Mimo wieczornej aury, inscenizacja przyciągnęła tłum wiernych. Aktorzy i pielgrzymi przemierzyli wspólnie plenerową trasę od ołtarza polowego, drogą koło świetlicy i figurki Matki Bożej w Mszanie. Wszystko na powietrzu, w atmosferze ledwie budzącej się wiosny, zaznaczonej tu i ówdzie pierwszymi wiosennymi kwiatkami. I błotem. Trudno wyobrazić sobie owocne przeżycie okresu Wielkiego Postu i radość wielkanocnego poranka bez nabożeństw pasyjnych. Okres Wielkiego Postu to szczególny czas, w którym wezwani jesteśmy do przemiany naszego życia. Jest to także czas, kiedy nasze myśli i wzrok częściej kierujemy ku krzyżowi, bo to właśnie na nim Jezus umarł za nasze grzechy.
Niezwykły jest nastrój tych nabożeństw odprawianych w plenerze. Z jednej strony skłania do refleksji, zadumy nad wielką miłością Boga do człowieka, z drugiej są świadectwem naszej wiary, jej publicznym wyznaniem, deklaracją, że wybraliśmy Jezusa.

Mszano, 22.03.2024

Zdjęcia: p. Izabela Majkowska z Chojna.


Odwiedzin dzisiaj: 0
Odwiedzin w sumie: 93

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Polityka Prywatności
Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ