POBYT SCHOLI DZIECIĘCEJ MAŁKI W OŚRODKU EDUKACJI EKOLOGICZNEJ “MIĘTOWY GAJ”. 3-LECIE ISTNIENIA SCHOLI W PARAFII.

W dniach od 4-6 października 2024 r. Schola Dziecięca Małki wypoczywała w OŚRODKU EDUKACJI EKOLOGICZNEJ “MIĘTOWY GAJ”w Gaju – Grzmięcy. Był to czas owocnych rozmów, wspólnej zabawy, a także modlitwy. Posiłek dla dzieci ufundowali ich rodzice. Opiekę nad dziećmi ze scholi pełnili dorośli w składzie: p. Sylwia Świeczkowska-Zając, p. Rafał Jakubowski, p. Maciej Czupryński, p. Katarzyna Wiśniewska.

Tak, 3 lata tak nam szybko minęły i wszyscy się cieszą, że są nadal razem. Schola ma na swoim koncie wiele występów, udziały w konkursach, okolicznościowych imprezach, a także własne piosenki.
Na wyjeździe nie mogło zabraknąć księdza Sławomira Witkowskiego proboszcza parafii, który cały czas wspiera scholę, a na trzecie urodziny obdarował członków zespołu tortem z muzycznym akcentem. Wyraził swoją wdzięczność, że młodzi ludzie chcą tworzyć scholę. Podkreślał, że dzięki ich pięknemu śpiewowi liturgia w kościele jest o wiele radośniejsza i piękniejsza
.

Pięknie chwalicie Pana Boga i myślę, że też jesteście nową formą ewangelizacji. W tej ewangelizacji pomogą Wam też nowe nowe bluzy i koszulki, które nosicie na sobie – kontynuował. – I wielkie, serdeczne Bóg zapłać, że jesteście chlubą naszej parafii – dodał kapłan.

Jubileuszowy koncert scholi w kościele w dn. 6.10.2024, którą tworzą wokaliści i instrumentaliści, był nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale także do wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy przez te lata wspierali młodych artystów – ich rodziny i sponsorów.

Cel działalności scholi:

Cele:

• popularyzacja utworów o tematyce chrześcijańskiej;
  • odkrywanie talentów muzycznych i ich promocja;
  • propagowanie idei współtworzenia zespołu wokalno-instrumentalnego;
  • promowanie twórczości artystycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych;
  • kształtowanie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży;
  • wymiana pomysłów i doświadczeń́ w zakresie upowszechniania śpiewu;
  • dzielenie się własnymi doświadczeniami muzycznymi;
  • wspólna zabawa i integracja poprzez radość śpiewania.
  • występy na mszach, uroczystościach religijnych i innych imprezach okazjonalnych.

Schola dziecięca Małki w składzie:

• ks. Sławomir Witkowski – opiekun duchowy
  • Weronika Roman
  • Marcelina Tydryszewska – śpiew, gitara
  • Anna Jakubowska
  • Monika Łęgowska
  • Magdalena Klonowska
  • Alicja Świeczkowska – Zając
  • Agata Wiśniewska
  • Emilia Wiśniewska
  • Marta Wiśniewska – śpiew, gitara
  • Maria Głodowska
  • Jakub Gumienik – gitara
  • Sylwia Świeczkowska – Zając – śpiew, gitara – opiekun
  • Rafał Jakubowski – gitara – opiekun
  • Maciej Czupryński – instrumenty klawiszowe, bas – opiekun
  • Serdecznie zapraszamy do kaplicy w Małkach w każdą niedzielę i święta, na godz. 9.30

Opracowanie: Beata Maria Klonowska. Zdjęcia z pobytu w “Miętowym Gaju” zostały udostępnione z grupy na messengerze Schola Małki.