PLAN PIELGRZYMKI DO WŁOCH – w terminie: 5-14 maja 2025 r.

Poniżej propozycja pielgrzymki parafialnej do Włoch ( 10 dni ). Termin pielgrzymki od 5 maja do 14 maja 2025 r. Proszę o wstępną deklarację do 22 września 2024r. Zapisy osobiście, telefonicznie: 601-830-517 – ks. Sławomir Witkowski.

WŁOCHY
PADWA  FLORENCJA  ASYŻ  CASCIA  RZYM  OSTIA  CHIOGGIA
NAWIEDZENIE GROBU św. JANA PAWŁA II
Termin: 5 – 14.05.2025 r. Pielgrzymka 10 – dniowa
. Wypoczynek nad Adriatykiem
DZIEŃ 1 – Rozpoczęcie pielgrzymki o godzinie 05.00. Przejazd do Czech. Zakwaterowanie w hotelu niedaleko granicy z Austrią. Miejscowość Trebic wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO z powodu rzadkich przykładów architektury. Możliwość spaceru po centrum. Obiadokolacja i nocleg
DZIEŃ 2 – Śniadanie (wyjazd o 6.00). Przejazd do PADWY. Spacer po centrum – Prato della Vale z widokiem na kościół św. Justyny. Dalej – Bazylika św. Antoniego z jego grobem oraz relikwiami w postaci żuchwy i języka. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
DZIEŃ 3 – Śniadanie. FLORENCJA. Zwiedzanie miasta – kolebki renesansu; m. in.: bazylika Santa Maria dei Fiori ze słynną kopułą Brunelleschiego, Plac Miejski, Palazzo Vechio oraz Ponte Vecchio, zwany Mostem Złotników. Czas wolny. Wjazd na
punkt widokowy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
DZIEŃ 4 – Śniadanie. Przejazd do ASYŻU. Zwiedzanie bazyliki Santa Maria degli Angeli z Porcjunkulą oraz miejscem śmierci św. Franciszka. Dalej – bazylika św. Franciszka dolna – z kryptą, gdzie znajduje się grób Świętego oraz górna – ze słynnymi freskami. Następnie spacer do centrum z uświadczeniem Ratusza i kościoła Santa Maria Minerwa oraz Bazyliki św. Klary z jej relikwiami. Przejazd do CASCII. Pobyt w sanktuarium św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Uświadczenie relikwii świętej oraz klasztoru, gdzie pełniła posługę. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
DZIEŃ 5 – Śniadanie. RZYM. Zwiedzanie bazyliki św. Jana na Lateranie, baptysterium oraz Świętych Schodów, przywiezionych przez św. Helenę. Następnie – Bazylika Santa Maria Maggiore. Koloseum (z zewnątrz), Łuk Konstantyna, przejście traktem Fori
Imperiali z widokiem na Forum Romanum – pozostałości pałaców i świątyń cesarskich. Wzgórze Palatyn oraz Plac Wenecki. Barok – fontanny i place rzymskie: Fontanna di Trevi, Plac i Schody Hiszpańskie, najdroższy trakt Stolicy – Via Condotii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
DZIEŃ 6 – Śniadanie. RZYM. Zwiedzanie Watykanu. Bazylika św. Piotra z grobem św. Jana Pawła II. Czas wolny w okolicach Placu św. Piotra (możliwość zrobienia zakupów: pamiątki, dewocjonalia). Przejazd do OSTII. Zwiedzanie Ostia Antica. W czasach starożytnych był to główny port zaopatrzeniowy stolicy imperium rzymskiego. Do dzisiaj zachowały się w dobrym stanie kompleksy budowli, ulic, budynków użyteczności publicznej, świątyń i pałaców. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
DZIEŃ 7 – Śniadanie. RZYM. Zwiedzanie: Następnie zwiedzanie Bazyliki św. Pawła za Murami z Jego grobem oraz słynnymi medalionami z wizerunkami papieży. Dalej – Watykan. Udział w modlitwie Anioł Pański z Ojcem Świętym. Przejazd do hotelu nad ADRIATYK. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
DZIEŃ 8 – Śniadanie. WYPOCZYNEK NAD ADRIATYKIEM. Kurort Rosolina Mare to niewielka miejscowość położona ok. 50 km na południe od Wenecji. Głównym jej atutem jest czysta woda, szerokie, piaszczyste plaże, kameralna atmosfera oraz liczne atrakcje (kawiarnie, sklepy, restauracje). Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
DZIEŃ 9 – Śniadanie. Przed południem – WYPOCZYNEK NAD ADRIATYKIEM. Przejazd do CHIOGGI. Miasto w swoim charakterze podobne Wenecji. Liczne kanały tworzą wrażenie położenia na wodzie. Spacer Corso Popolo z uświadczeniem katedry WNMP oraz Porto Garibaldi. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd bezpośredni.
DZIEŃ 10 – Zakończenie pielgrzymki w godzinach popołudniowych.
Koszt: 1900 zł + 590 euro
Zakwaterowanie: hotele ***, pokoje 2, 3- osobowe z łazienką – 8 noclegów;
Transport: autokar klasy zachodniej (klimatyzacja, video, WC, barek);
Zwiedzanie: na całej trasie grupą opiekuje się pilot oraz w Rzymie – przewodnik miejscowy;
Ubezpieczenie: koszty leczenia, NNW (UNIQA TUZ S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa);
Wyżywienie: 8 śniadań (wzmocnione: wędlina+ser) i 8 obiadokolacji (2 dania+deser);
Bilety wstępu oraz dodatkowe koszty związane z realizacją programu: ZAWARTE W KOSZTACH
(wypożyczenie sprzętu audio w bazylikach, opłaty wjazdowe do miast, klimatyczne
.