OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 9 CZERWCA 2024 * MSZANO

Świętujemy dziś X Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

• Dzieci z IV klas obchodzą też dziś rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej. Obejmijmy je swoimi modlitwami.
  • Trwają rekolekcje, które przygotowują nas do zawierzenia Matce Bożej. Codziennie mamy możliwość wspólnego odmówienia różańca: w poniedziałek i środę o godz. 20.30 w kościele, w czwartek 13 czerwca, różaniec fatimski odmówimy wokół kościoła w Mszanie o 20.30. Podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek i sobotę od godz. 17.00. We wtorek katecheza w kościele o 20.00, do której zachęcam wszystkich uczestników zawierzenia. W niedzielę 16 czerwca różaniec o 20.30 w Małkach.
  • W środę po Mszy Świętej spotkanie grupy Focolare.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę – 1863,50 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 1134 zł – wywóz odpadów z kontenerów przy cmentarzu, 450 zł – cele duszpasterskie, 220 zł – świece. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię. Bóg zapłać też za ofiary złożone na kaplicę w kwietniu: 1890 zł oraz za ofiary złożone w maju: 2140 zł.
  • W tym półroczu nie odbędzie się tradycyjna zbiórka pieniędzy na cele remontowe, którą przeprowadzali radni naszej parafii. Zwracam się jednak z ogromną prośbą o wsparcie naszych prac konserwatorskich w kościele przez rodziny naszej parafii. Za prace przeprowadzone w zeszłym roku przez konserwatorów mamy jeszcze do spłacenia około 26 tys. zł. Wkład własny na prace w tym roku będzie wynosił 13 tys. zł. W zeszłym i w tym roku i tak udało nam się spłacić konserwatorom 60 tys. zł. Mamy nadzieję, że w tym roku większość prac w kościele zostanie ukończona. Dziękuję wszystkim, którzy już do tej pory wspierali swoimi ofiarami odnowę starej polichromii naszej świątyni. Ofiary na powyższe cele można wpłacać osobiście w biurze lub na konto parafialne: 12 9484 1150 2200 0029 4438 0001 ( Bank Spółdzielczy w Brodnicy). Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel w minionym tygodniu – 900 zł.
  • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 76, kaplicy mieszkańców Chojna 13.
  • Ksiądz Tomasz Gutowski ( ten młody kapłan z Brodnicy, studiujący liturgikę w Rzymie) serdecznie zaprasza na cykl katechez poświęconych rozumieniu Mszy Świętej. Spotkania odbędą się w dniach: 13,14, 17, 18 i 19 czerwca w domu parafialnym przy farze w Brodnicy o godz. 19.00.
  • W środę 3 lipca odbędzie się pielgrzymka Róż Różańcowych do Chełmna, organizowana przez Brodnicę. Więcej informacji i zapisy u p. Jolanty Badaczewskiej.
  • W tym tygodniu Msza Święta wieczorna od poniedziałku do czwartku będzie odprawiana o godz. 17.00.

Poniedziałek 10 czerwca
1)+Maria Cichocka ( int. od rodz. Malinowskich)
2) +Regina i Feliks Wydzgowscy, Marianna i Edmund Bronikowscy

Wtorek 11 czerwca