OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 8 WRZEŚNIA 2024 * MSZANO

Świętujemy XXIII niedzielę zwykłą w ciągu roku. Bożego błogosławieństwa życzymy dziś panu Organiście na dalsze lata pracy organistowskiej w naszej parafii, a także naszemu chórowi męskiemu, który od wielu lat służy śpiewem podczas liturgii pogrzebowych. Bóg zapłać.

• Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od godz. 17.00: w poniedziałek, środę, czwartek i piątek.
  • W poniedziałek, po wieczornej Mszy Świętej spotkanie grupy Focolare.
  • W środę na godz. 16.00 zapraszam do plebanii na spotkanie wszystkie Róże Różańcowe. Później o godz. 17.00 przejdziemy na adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła, a o 17.30 odmówimy różaniec w intencji naszej parafii.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą Świętą. W środę odprawię Mszę Świętą w intencji wszystkich wspólnot i ruchów działających w naszej parafii: w intencji Róż Różańcowych, Ruchu Focolare, Skautów Króla, katechetów, ministrantów, lektorów i akolitów, scholii muzycznej z Mszana i scholii dziecięcej z Małk, chóru męskiego, a także w intencji wszystkich Radnych Parafii. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego na początek naszego formacyjnego roku.
  • W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla młodzieży z klas III szkoły średniej. Zapraszam na rozmowę przy herbacie.
  • W piątek o godz. 20.00 procesja wokół kościoła i różaniec fatimski.
  • W sobotę na godz. 10.00 zapraszam na spotkanie przy porannej kawie małżeństwa naszej parafii. Chcemy rozmawiać o sprawach wiary, życia i tego, co ważne w życiu małżeńskim i rodzinnym.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę – 1799,50 zł. Bóg zapłać też za ofiary na malowanie kościoła. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 1134 zł – wywóz śmieci z kontenerów przy cmentarzu, 1291 zł – wynajem wysięgnika przy kaplicy, 5397,13 zł – transport i kamienie do budowy fragmentu chodnika przy kaplicy. Bóg zapłać za dary do kuchni na plebanię. Bóg zapłać za pomoc na cmentarzu i za wywiezienie gałęzi z cmentarza. Dziękuję za kwiaty do kościoła i kaplicy.
  • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 89a, kaplicy mieszkańców Chojna 24a1.
  • 19 września, w czwartek będziemy organizować jednodniową pielgrzymkę do Warszawy. W programie zwiedzanie Muzeum św. Jana Pawła II i bł. kardynała Wyszyńskiego w Świątyni Opatrzności Bożej oraz Pałacu w Wilanowie, a także czas wolny w Starym Mieście. Pielgrzymkę zaczniemy Msza Świętą w kościele o 5.15, wyruszamy o 5.45. Z powrotem będziemy około 20.00. Koszt – 85 zł osoby dorosłe, dzieci i młodzież do 26 roku życia 60 zł. ( osoby do 26 roku życia mają tańsze bilety w Świątyni Bożej Opatrzności). Proszę o deklaracje do wtorku do godz. 12.00 i zapisy u p. Anny Glabiszewskiej ( tel: 690 074 654). Do wtorku muszę potwierdzić rezerwację w Warszawie.
  • Do końca września proszę o przyjście do biura parafialnego rodziców dzieci klas III Szkoły Podstawowej oraz rodziców młodzieży klas I Szkoły Średniej i zapisanie ich na listę przygotowań do I komunii świętej i bierzmowania. Proszę o wcześniejsze, telefoniczne umówienie się. Proszę o przyjście obojga rodziców.
  • Chciałbym jeszcze raz prosić o uczestnictwo w katechezie szkolnej dzieci i młodzież naszej parafii. Dla każdego katolika te kwestie powinny być naturalną konsekwencją wyznawanej wiary. Wypisanie się z religii to pewna decyzja, za którą powinniśmy brać też pełną odpowiedzialność. Chcę zatem powiadomić wszystkich młodych, już po bierzmowaniu, że jeśli zostaną poproszeni o dostąpienie zaszczytu bycia ojcem lub matką chrzestną to poproszę ich także o zaświadczenie uczestniczenia w katechezie szkolnej. Jeśli ponadto uczniowie szkół średnich po bierzmowaniu przestają uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii i nie praktykują swojej wiary to także nie otrzymają zgody na bycie matką lub ojcem chrzestnym. Matką chrzestną lub ojcem chrzestnym, przypominam, nie może być też osoba żyjąca w niesakramentalnym związku, także młodzi mieszkający ze sobą przed ślubem. Drodzy Parafianie, bycie dojrzałym katolikiem wymaga bardzo konkretnych postaw, to oczywiste. Udział w szkolnej katechezie to dalszy etap rozwoju wiary. Piszę o tym jako kapłan, z troską o młode pokolenie. Życzę wam, Droga Młodzieży, żywej i autentycznej wiary.
  • Proszę o wstępne zadeklarowanie się do 22 września na przyszłoroczną pielgrzymkę do Włoch. Pielgrzymka odbyłaby się w dniach od 5 do 14 maja 2025. Pielgrzymkę chcemy zorganizować w związku z Rokiem Jubileuszowym Chrześcijaństwa, na który do Rzymu zaprasza papież. Oprócz Rzymu w planie byłaby do zwiedzenia: Padwa, Florencja, Asyż, Cascia i Ostia. Jeden dzień byłby tez przeznaczona na odpoczynek nad Morzem Adriatyckim. Koszt około 4400 zł. Proszę o telefoniczne zgłoszenia – ks. Sławomir witkowski, tel: 601 830 517.

Poniedziałek 9 września
1) +Stanisława i Jan Olszewscy, zmarli z rodziny Olszewskich
2) +Marcin Rydzkowski w 6 r. śm.
Wtorek 10 września
1) +Stanisława i Wacław Czupryńscy, Edward Sampolski
2) +Marta i Józef Gołębiewscy, Ignacy Okoński
Środa 11 września