OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 6 PAŹDZIERNIKA 2024 * MSZANO

Świętujemy dziś XXVII niedzielę zwykłą w ciągu roku.

• Miesiąc październik zachęca nas do podejmowania modlitwy różańcowej. Ta piękna, a zarazem „mocna” modlitwa łączy pokolenia. Różaniec to wypowiadane z serca słowa pozdrowienia anielskiego, pozdrowienie Elżbiety, a także krótka, nasza prośba o orędownictwo Matki Najświętszej. Różaniec w niedziele pół godziny przed każdą Mszą Świętą, ( w niedzielę nie czytamy już wypominek w październiku, włączamy wszystkich naszych zmarłych w modlitwę różańcową) w dni powszednie w Małkach o 16.15, w Mszanie o 17.30, a o 18.00 Msza Święta. W czwartek różaniec w Mszanie o 16.15, a w Małkach o 17.30, o 18.00 Msza Święta. W piątek natomiast różaniec w Mszanie po Mszy Świętej – o 18.30. O przygotowanie i poprowadzenie rozważań i modlitwy różańcowej proszę: w poniedziałek Róże Różańcowe ( proszę, aby poszczególni odpowiedzialni za róże porozumieli się między sobą, co do kolejności w prowadzeniu modlitw), we wtorek w Małkach Róże Różańcowe Rodziców za dzieci, a w Mszanie dzieci , w środę w Małkach dzieci, a w Mszanie grupa Focolare i Domowy Kościół, w czwartek w Małkach chórek dziecięcy i Skauci Króla, w Mszanie ministranci, w piątek w Małkach kandydaci do bierzmowania, w Mszanie kandydaci do bierzmowania i Skauci Króla, w sobotę radni z Rady Gospodarczej, Rady Budowy Kaplicy i Rady Duszpasterskiej. O zorganizowanie osób do różańca spośród radnych proszę w Małkach p. Wiesławę Malinowską, a w Mszanie p. Jolantę Badaczewską.
  • Papież Franciszek prosi nas, aby dzień jutrzejszy – 7 października, przeżyć jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju na świecie. Tego dnia obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.
  • W poniedziałek, po wieczornej Mszy Świętej spotkanie grupy Focolare, a o godz. 19.30 spotkanie dla instruktorów Skautów króla.
  • W sobotę o godz. 8.00, w Mszanie i w Małkach śpiewamy Godzinki.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili w Polsce XXIV Dzień Papieski. Hasło tegorocznego dnia papieskiego brzmi: „Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Po Mszach Świętych w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na fundację papieską wspierającą uzdolnioną młodzież z mniej zamożnych rodzin.
  • Także w przyszłą niedzielę, 13 października odbędzie się ostatnia w tym roku procesja fatimska wokół kościoła. W czasie procesji odmawiamy różaniec.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę – 2065 zł. Bóg zapłać za ofiary na malowanie kościoła 1500 zł oraz za ofiary na budowę chodnika przy kaplicy – 1000 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 122 zł – halogeny do kościoła i na zewnątrz, 186,39 zł – odkurzacz do popiołu, 89,95 zł – papier do ksera, 320 zł – cele duszpasterskie. Bóg zapłać za dary do kuchni na plebanię. Dziękuję za kwiaty do kościoła i kaplicy. Bóg zapłać za konserwację i przygotowanie do sezonu pieca na plebanii. Dziękuję też za prace elektryczne przy kościele.
  • Razem z Radą Parafialną podjęliśmy decyzję o parafialnej zbiórce na cele parafialne: malowanie kościoła (zaległe zobowiązanie) i spłatę kredytu na kaplicę. Zbiórka będzie przeprowadzona do końca października. Dziękuję Radnym za podjęcie się tego zadania i z góry dziękuję wszystkim Parafianom za zrozumienie naszych parafialnych potrzeb. Zbiórkę w poszczególnych wioskach przeprowadzą Radni parafialni.
  • Gdyby ktoś posiadał jakieś ciekawe zdjęcia z okresu powojennego, z lat 1945 – 1955 to chętnie wykorzystalibyśmy je do prelekcji podczas naszych wieczorów patriotycznych, które planujemy w listopadzie w Małkach i Szabdzie. Szczególnie interesują nas zdjęcia z uroczystości kościelnych lub innych uroczystości wiejskich, szkolnych itp.
  • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 90c, kaplicy mieszkańców Chojna 28 i 28/2.
  • Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Rzymu, proszę, aby skontaktowały się dalej z p. Dorotą Szymańską z biura pielgrzymkowego.
  • Od środy 9 października do czwartku 17 października będą uczestniczył w rekolekcjach w Krakowie. W tym czasie będzie mnie zastępował w parafii ks. Jan Sroka z Trzcianki koło Warszawy. Można też zamówić intencje na Msze Święte, które będę odprawiał w Krakowie. Proszę też o modlitwę i zapewniam też o modlitwie za Was, Drodzy parafianie, podczas rekolekcji. Gdyby ktoś chciał załatwić jakąś pilną sprawę w biurze parafialnym to proszę to uczynić do najbliższego wtorku.

Poniedziałek 7 października
1) +Michał Wardzyński
2) +Wiktoria, Eugeniusz, Danuta Klonowscy, Małgorzata Lisek
Wtorek 8 października