OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 25 SIERPNIA 2024 * MSZANO

Obchodzimy dziś w naszej parafii odpust ku czci św. Bartłomieja Apostoła, patrona naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy św. Bartłomieja, by nasza parafia była wspólnotą żywą, doświadczającą obecności Jezusa Zmartwychwstałego pośrodku nas.

• Dziękujemy też dziś o. Mirosławowi Grakowiczowi za wygłoszone Słowo Boże i przewodniczenie sumie parafialnej. Dziękuję też wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia i przygotowania naszego odpustu.
  • Jutro obchodzimy uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Od godz. 17.00 rozpoczyna się czuwanie i różaniec grupy medjugorskiej, na które zapraszamy wszystkich. Po Mszy Świętej spotkanie na plebanii.
  • W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą Świętą.
  • W czwartek po Mszy Świętej w Małkach Skauci Króla zapraszają na wspólne modlitwy śpiewem i na radosne uwielbienie Pana Boga.
  • W piątek od godz. 17.00 adoracja w ciszy w kościele w Mszanie.
  • W przyszłą sobotę o 8.30 rano wycieczka rowerowa do Golubia Dobrzynia. Powrót około 14.00. Zachęcam.
  • W przyszłą niedzielę różaniec przed każdą Mszą Świętą.
  • W przyszła niedzielę zapraszam także na wspólne ognisko na zakończenie wakacji na godz. 18.00. Na zakończenie ogniska, około 20.00 pomodlimy się w kościele o pokój, w 85 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę – 1861 zł oraz za ofiary złożone podczas ślubu – 173,90 zł. 15 sierpnia – 1883 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 225 zł – wywóz odpadów z plebanii. Bóg zapłać za dary do kuchni na plebanię. Bóg zapłać też za wszelką pomoc przy organizacji naszej pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dziękuję wszystkim za wspólne pielgrzymowanie. Dziękuję także za wykonanie pięknych podstaw do figur w kaplicy w Małkach, za ustawienie starego pomnika na naszym cmentarzu oraz za wykonanie fugi na fundamencie kaplicy i dalsze prace konserwatorskie w Małkach. Bóg zapłać też o. Cyprianowi i o. Ignacemu za zastępstwo podczas trwania naszej pielgrzymki.
  • Zakończyliśmy I etap prac konserwatorskim w naszym kościele i możemy oglądać już ich efekt. Prace powinny teraz przyspieszyć. Zwracam się z ogromną prośbą o dalsze wsparcie naszych prac w kościele przez rodziny naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy już do tej pory wspierali swoimi ofiarami odnowę starej polichromii naszej świątyni. Ofiary na powyższe cele można wpłacać osobiście w biurze lub na konto parafialne: 12 9484 1150 2200 0029 4438 0001 ( Bank Spółdzielczy w Brodnicy). Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel w minionym tygodniu – 200 zł.
  • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 87, kaplicy mieszkańców Chojna 23.

Poniedziałek 26 sierpnia
1) int. od pielgrzymów z Medjugorie
2) +Joanna Kłos
Wtorek 27 sierpnia
18.00 Mszano: +Helena i Karol Bereza, Krzysztof Jastrzembski, Ewa Jaworska
Środa 28 sierpnia
18.00 Mszano: +Urszula Hass w 11 r. śm.
Czwartek 29 sierpnia
1) +zmarli z rodziny Szymborskich, Konczalskich i Mikołajek
2) o Boże błog. dla Hanny w 18 urodziny
Piątek 30 sierpnia