OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 18 SIERPNIA 2024 * MSZANO

Świętujemy dziś XX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

• Niech dobry bóg błogosławi Was na trwający wakacyjny wypoczynek, ale też i na wszelkie prace.
  • Jutro rano wyruszamy na naszą pielgrzymkę parafialną do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zaczynamy ją Msza Świętą o godz. 4.30. Po Mszy Świętej wsiadamy do autokarów i jedziemy najpierw do Krakowa. Będziemy pamiętać w modlitwie o parafii, prosimy też modlitwę za nas. W razie ważnych spraw proszę o telefon – ks. Sławomir Witkowski: 601 830 517.
  • W środę przed Mszą Świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek i sobotę od godz. 17.30 okazja do spowiedzi świętej przed odpustem parafialnym.
  • W sobotę o godz. 14.30, Mszą Świętą rozpoczną się Sołecko-Parafialne Dożynki przy świetlicy w Szabdzie. Tego samego dnia o 13.30 rozpoczną się Dożynki Gminne w Kawkach. Zapraszamy serdecznie na te święta dziękczynienia za zebrane plony.
  • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy nasz doroczny odpust ku czci patrona naszej parafii, św. Bartłomieja Apostoła. Sumie parafialnej przewodniczyć będzie i wygłosi kazania o. Mirosław Grakowicz, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Toruniu. O. Mirosława pamiętamy z wielkopostnych rekolekcji.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę – 1816,60 zł oraz za ofiary złożone 15 sierpnia – 1883 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 3500 zł – naprawa witraży w kościele w Mszanie, 236,43 zł – materiały na renowacje altany, 204,18 zł – domena do strony internetowej, 615,59 zł – rachunek za prąd w Małkach. Bóg zapłać za dary do kuchni na plebanię. Bóg zapłać też za wszelką pomoc przy kaplicy w Małkach: czyszczenie dachu, oczyszczanie bali przy gankach i konserwację olejem. Dziękuję tez za stałą troskę o kwiaty w naszych świątyniach, przed kaplicą w Małkach oraz przy grocie Matki Bożej.
  • Zakończyliśmy I etap prac konserwatorskim w naszym kościele i możemy oglądać już ich efekt. Prace powinny teraz przyspieszyć. Zwracam się z ogromną prośbą o dalsze wsparcie naszych prac w kościele przez rodziny naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy już do tej pory wspierali swoimi ofiarami odnowę starej polichromii naszej świątyni. Ofiary na powyższe cele można wpłacać osobiście w biurze lub na konto parafialne: 12 9484 1150 2200 0029 4438 0001 ( Bank Spółdzielczy w Brodnicy). Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel w minionym tygodniu – 850 zł.
  • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 85 , kaplicy mieszkańców Chojna 22b.

Poniedziałek 19 sierpnia
18.00 Mszano: +Jadwiga i Bronisław Kostrucha, Łucja i Kornel Fiszer
Wtorek 20 sierpnia
18.00 Mszano: +Benedykta w 10 r. śm. Stanisław, Zdzisław Szymańczyk, Kazimierz Stankowski