OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 14 LIPCA 2024 * MSZANO

Świętujemy dziś XV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

• Niech czas wakacyjny i urlopowy da nam upragniony odpoczynek i wytchnienie. Prośmy też o błogosławieństwo na czas żniw, o dobrą pogodę i bezpieczeństwo. Wszystkim pracującym przypominam o zachowywaniu trzeciego przykazania Dekalogu: „ Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” . Wykonujemy tylko te prace, które są konieczne, także na polu. Pan Bóg daje nam błogosławieństwo, jeśli żyjemy zgodnie z Jego przykazaniami. Takie życie daje nam szczęście. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy Świętej.
  • Wystawienie Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, środę, czwartek i piątek od godz. 17.00 do Mszy Świętej. Bardzo Was zachęcam do adoracji Chrystusa obecnego wśród nas pod postacią Chleba.
  • W poniedziałek po Mszy Świętej spotkanie grupy Focolare.
  • We wtorek byłaby możliwość wycieczki rowerowej go Golubia Dobrzynia. Trasa prowadzi w dużej mierze przez las. Zachęcam młodzież i wszystkich, którzy chcieliby zażyć trochę odpoczynku aktywnego. W Golubiu zrobimy sobie przerwę na posiłek. Wyjazd spod plebanii o 9.00 powrót około 15.00.
  • We wtorek, na Mszy Świętej można przyjąć szkaplerz. Tego dnia obchodzimy bowiem wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel (Szkaplerznej). Proszę o przyniesienie swojego szkaplerza.
  • Od czwartku do niedzieli w Hartowcu będą się odbywały Diecezjalne Dni Młodzieży. Myślę, ze chociaż w sobotę moglibyśmy udać się tam i przeżyć ten dzień w jedności z młodzieżą naszej diecezji. Mogą tam jechać też rodzice ze swoimi starszymi dziećmi. Tego dnia starsi ministranci otrzymają w Hartowcu błogosławieństwo do funkcji ceremoniarza. Będzie wśród nich także nasz parafianin. Gratulujemy.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę – 2001 zł oraz za ofiary złożone podczas jubileuszu w sobotę – 315 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 1069,12 zł – rachunek za prąd na plebanii, 240 zł – cele duszpasterskie. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię. Bóg zapłać instruktorkom Skautów Króla za opiekę nad młodzieżą podczas zlotu Harcerzy i Skautów w Toruniu. Dziękuję też za pomoc transportową podczas naszej wyprawy rowerowej nad morzem.
  • Zwracam się z ogromną prośbą o dalsze wsparcie naszych prac konserwatorskich w kościele przez rodziny naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy już do tej pory wspierali swoimi ofiarami odnowę starej polichromii naszej świątyni. Ofiary na powyższe cele można wpłacać osobiście w biurze lub na konto parafialne: 12 9484 1150 2200 0029 4438 0001 ( Bank Spółdzielczy w Brodnicy). Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel w minionym tygodniu – 300 zł.
  • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 78 , kaplicy mieszkańców Chojna 19.
  • Wciąż są miejsca dla 13 osób na pielgrzymkę w dniach od 19 do 23 sierpnia. Pojawiły się bowiem dodatkowe miejsca w domu pielgrzyma. Chętnych proszę o zgłoszenia do p. Anny Glabiszewskiej ( tel. 690074654). Koszt całej pielgrzymki 750 zł. Jeden dzień podczas tej pielgrzymki będzie przeznaczony na wędrówkę w górach lub odpoczynek w jakiejś wybranej miejscowości w Beskidzie Żywieckim. Wycieczka w góry to wejście lub wjazd na Skrzyczne ( koło Szczyrku) z możliwością przejścia na Baranią Górę ( na Baraniej Górze znajdują się źródła Wisły). Zachęcam.
  • Do sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się: Justyna Chadała z Szabdy oraz Mateusz Łęgowski z Łobdowa. Zapowiedź I. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach dotyczących zamiaru zawarcia tego małżeństwa, proszony jest o poinformowaniu o tym miejscowego proboszcza.

Poniedziałek 15 lipca
18.00 Mszano: +Henryk Fanslau
Wtorek 16 lipca
18.00 Mszano: dziękczynna z prośbą o dalsze łaski w 36 rocznicę ślubu Marzeny i Jerzego Kopczyńskich