OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 13 PAŹDZIERNIKA 2024 * MSZANO

Świętujemy dziś XXVII niedzielę zwykłą w ciągu roku.

• Obchodzimy dziś w Polsce XXIV Dzień Papieski. Hasło tegorocznego dnia papieskiego brzmi: „Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na fundację papieską wspierającą uzdolnioną młodzież z mniej zamożnych rodzin.
  • Dziś jeszcze o godz. 19.00 procesja fatimska wokół kościoła. Zapraszam gorąco.
  • Miesiąc październik zachęca nas do podejmowania modlitwy różańcowej. Ta piękna, a zarazem „mocna” modlitwa łączy pokolenia. Różaniec to wypowiadane z serca słowa pozdrowienia anielskiego, pozdrowienie Elżbiety, a także krótka, nasza prośba o orędownictwo Matki Najświętszej. Różaniec w niedziele pół godziny przed każdą Mszą Świętą, ( w niedzielę nie czytamy już wypominek w październiku, włączamy wszystkich naszych zmarłych w modlitwę różańcową) w dni powszednie w Małkach o 16.15, w Mszanie o 17.30, a o 18.00 Msza Święta. W czwartek różaniec w Mszanie o 16.15, a w Małkach o 17.30, o 18.00 Msza Święta. W piątek natomiast różaniec w Mszanie po Mszy Świętej – o 18.30.
  • O przygotowanie i poprowadzenie rozważań i modlitwy różańcowej proszę:
    w poniedziałek – Róże Różańcowe ( proszę, aby poszczególni odpowiedzialni za róże porozumieli się między sobą, co do kolejności w prowadzeniu modlitw),
    we wtorek w Małkach Róże Różańcowe Rodziców za dzieci, a w Mszanie dzieci,
    w środę w Małkach dzieci, a w Mszanie grupa Focolare i Domowy Kościół,
    w czwartek w Małkach chórek dziecięcy i Skauci Króla, w Mszanie ministranci,
    w piątek w Małkach kandydaci do bierzmowania, w Mszanie kandydaci do bierzmowania i Skauci Króla,
    w sobotę radni z Rady Gospodarczej, Rady Budowy Kaplicy i Rady Duszpasterskiej. O zorganizowanie osób do różańca spośród radnych proszę w Małkach p. Wiesławę Malinowską, a w Mszanie p. Jolantę Badaczewską.
  • W poniedziałek, po wieczornej Mszy Świętej spotkanie grupy Focolare.
  • W piątek po różańcu spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  • W sobotę o godz. 8.00, w Mszanie i w Małkach śpiewamy Godzinki.
  • W sobotę od 9.00 do 11.00 zbiórka Skautów Króla.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę – 2108 zł. Bóg zapłać za ofiary na kaplicę we wrześniu – 870 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 108 zł – termowentylator, 756 zł – wywóz śmieci z kontenerów przy cmentarzu. Bóg zapłać za dary do kuchni na plebanię. Dziękuję za piękną dekoracje różańcową do kościoła.
  • Razem z Radą Parafialną podjęliśmy decyzję o parafialnej zbiórce na cele parafialne: malowanie kościoła (zaległe zobowiązanie) i spłatę kredytu na kaplicę. Zbiórka będzie prowadzona do końca października. Dziękuję Radnym za podjęcie się tego zadania i z góry dziękuję wszystkim Parafianom za zrozumienie naszych parafialnych potrzeb. Zbiórkę w poszczególnych wioskach przeprowadzą Radni parafialni.
  • Gdyby ktoś posiadał jakieś ciekawe zdjęcia z okresu powojennego, z lat 1945 – 1955 to chętnie wykorzystalibyśmy je do prelekcji podczas naszych wieczorów patriotycznych, które planujemy w listopadzie w Małkach i Szabdzie. Szczególnie interesują nas zdjęcia z uroczystości kościelnych lub innych uroczystości wiejskich, szkolnych itp.
  • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 91a i 91b, kaplicy mieszkańców Chojna 30 i 38d.
  • Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Rzymu, proszę, aby skontaktowały się dalej z p. Dorotą Szymańską z biura pielgrzymkowego. Chciałbym doprecyzować, że koszt pielgrzymki to: 1900 zł oraz 590 euro, co daje razem sumę około 4400 zł.
  • Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w środę 23 października w kościele.
  • Do czwartku 17 października uczestniczę w rekolekcjach w Krakowie. W tym czasie zastępuje mnie w parafii ks. Jan Sroka z Trzcianki koło Warszawy, które serdecznie dziękuję za tę pomoc. Bóg zapłać też za stałą pomoc ks. Janowi Żymantowi. Mszę Świętą za parafian odprawiam dziś w Krakowie.

Poniedziałek 14 października
18.00 Mszano: o Boże błogosławieństwo dla Jacka i Magdaleny Bydłos w 18 r. ślubu
Wtorek 15 października
18.00 Mszano: +Jadwiga i Stanisław Kopczyńscy, Marcin Kopczyński i zmarli z rodziny
Środa 16 października
18.00 Mszano: +Genowefa, Leon, Jadwiga, Sylwester i Paweł Sikorscy
Czwartek 17 października
18.00 Małki: +Lech Musierowicz w 8 r. śm.
Piątek 18 października
1) +Anna i Jan Kiczyńscy
2) +Anna Rucińska ( int. popogrzebowa)
Sobota 19 października