OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 1 WRZEŚNIA 2024 * MSZANO

Świętujemy XXII niedzielę zwykłą w ciągu roku.

• 1 września to początek roku szkolnego katechetycznego. Wszystkim uczniów, nauczycielom i katechetom, ale także rodzicom życzę zapału i wytrwania, zdobywania z pasją wiedzy oraz nabywania nowych umiejętności. Wszelka mądrość pochodzi od Pana Boga, ale też i do Niego prowadzi. Błogosławieństwa Bożego na czas tych najbliższych 10 miesięcy.
  • Dzień dzisiejszy przypomina nam też inne ważne wydarzenie – wybuch II wojny światowej. Prośmy w naszych modlitwach o pokój i o pragnienie budowania cywilizacji życia.
  • Dziś jeszcze na godz. 18.00 zapraszam na ognisko kończące wakacje. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Zakończymy je o godz. 20.00 w kościele modlitwą o pokój.
  • Jutro, w poniedziałek o godz. 7.30 w Małkach Msza Święta w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów i rodziców na początek roku szkolnego. Na Mszy Świętej poświęcę przybory szkolne, książki i zeszyty. Takie poświęcenie będzie też na Mszy Świętej w Mszanie o godz. 18.00. Na tę wieczorną Mszę Świętą zapraszam pozostałe dzieci i młodzież.
  • W poniedziałek, po wieczornej Mszy Świętej spotkanie grupy Focolare.
  • We wtorek po Mszy Świętej zapraszam na spotkanie Radę Gospodarczą i Radę Budowy Kaplicy.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską.
  • W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów od godz. 17.00 i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą Świętą.
  • W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w Małkach od godz. 17.00.
  • W I piątek miesiąca odwiedzę z posługą sakramentalną chorych naszej parafii. Proszę o zgłoszenia. Chciałbym też przypomnieć, że w domu osoby chorej mogę odprawić Mszę Świętą w intencji chorej czy chorego, jak i w intencji całej rodziny. Dla osoby chorej, która nie może już przybyć do kościoła to wielkie przeżycie, ale i dla pozostałej rodziny to także ważne wydarzenie. Na taką Mszę Świętą umówimy się jednak na osobny termin.
  • W piątek okazja do spowiedzi świętej w Małkach od 16.00 i w Mszanie od 17.15. Bardzo proszę, by dzieci, które w maju przystąpiły do I Komunii Świętej odprawiły nabożeństwo 9 pierwszych piątków miesiąca. Od 17.15 w Mszanie adoracja.
  • W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla młodzieży, która w zeszłym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania ( obecne II klasy szkoły średniej). Zapraszam na rozmowę przy herbacie. Zachęcam tych wiernie praktykujących, jak i pozostałych :).
  • W sobotę na godz. 9.00 Skauci Króla zapraszają na pierwszą zbiórkę w nowym roku formacyjnym. Zbiórka potrwa do godz. 11.00. Zapraszamy też do tej niezwykłej przygody nowe osoby. Wciąż czekamy na nowych dorosłych do pomocy.
  • W sobotę w kościele spotkanie dla ministrantów, lektorów i akolitów o godz. 16.00. Zapraszam chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Zapraszam też tych dorosłych mężczyzn, którzy pragnęliby włączyć się w liturgiczną służbę ołtarza. Taka służba nie jest tylko dla dzieci i młodzieży :).
  • W I sobotę miesiąca od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski.
  • W przyszłą niedzielę, 8 września, na każdej Mszy Świętej poświęcę ziarna i nasiona.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę – 2401,90 zł oraz za ofiary złożone 26 sierpnia – 296,01 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 265,99 zł – obrazki dla dzieci, 900 zł – olej do konserwacji kaplicy, 512,25 zł – rachunek za prąd w kościele. Bóg zapłać za dary do kuchni na plebanię. Bóg zapłać za pomoc przy konserwacji kaplicy w Małkach. Dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i uświetnienia naszego odpustu parafialnego.
  • W piątek podpisałem z Gminą Brodnica umowę na kwotę 150010,90 zł, dotyczącą prac konserwatorskich w naszym kościele. Kwota 147000 zł pochodzić będzie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków ( Polski Ład) i zostanie przeznaczona na prace konserwatorskie i restauratorskie przy polichromiach w prezbiterium kościoła, które częściowo odkryto podczas prac w 2023 roku. Reszta kwoty to wkład własny parafii.
  • Wykonawcą prac jest firma prowadzona przez panią profesor Jadwigę Łukaszewicz.
  • Dziękuję wszystkim, którzy już do tej pory wspierali swoimi ofiarami odnowę starej polichromii naszej świątyni. W tym roku, od czerwca zebraliśmy kwotę 8450 zł. Zwracam się nadal z ogromną prośbą o wsparcie naszych prac w kościele przez rodziny naszej parafii. Wciąż potrzebujemy około 26 tys. na spłatę prac z zeszłego roku. Ofiary na powyższe cele można wpłacać osobiście w biurze lub na konto parafialne: 12 9484 1150 2200 0029 4438 0001 ( Bank Spółdzielczy w Brodnicy). Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel w minionym tygodniu – 200 zł.
  • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 89, kaplicy mieszkańców Chojna 24.
  • 11 września, w środę o godz. 18.00 odprawię Mszę Świętą w intencji wszystkich wspólnot i ruchów działających w naszej parafii: w intencji Róż Różańcowych, Ruchu Focolare, Skautów Króla, katechetów, ministrantów, lektorów i akolitów, scholii muzycznej z Mszana i scholii dziecięcej z Małk, chóru męskiego, a także w intencji wszystkich Radnych Parafii. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego na początek naszego formacyjnego roku.

Poniedziałek 2 września
7.30 Małki: w intencji uczniów, nauczycieli, katechetów i rodziców
18.00 Mszano: o potrzebne łaski dla Mirosława i Joanny Konczalskich i ich dzieci
Wtorek 3 września