MSZA W KAPLICY DLA WSPÓLNOTY SZKOLNEJ Z MIEJSCOWOŚCI MAŁKI

W dniu 2 września 2024 r. uczniowie, rodzice, nauczyciele, p. sołtys, radni i organ prowadzący modlili się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Mszy Świętej o godz. 7.30 odprawionej w tej intencji przewodniczył i owocną homilię wygłosił ksiądz proboszcz Sławomir Witkowski. Szczególnymi bohaterami uroczystości były dzieci z klas pierwszych, które zabrały ze sobą do kościoła nowe tornistry, książki i przybory szkolne. Pod koniec Mszy Świętej wszystkie atrybuty pierwszoklasisty zostały pobłogosławione przez Księdza Proboszcza.

Msza Święta miała wyjątkową oprawę liturgiczną. W jej ubogacenie zaangażowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Małkach pod kierunkiem p. katechetki Marzeny Kopczyńskiej. Uczniowie przygotowali : czytanie, psalm, modlitwę powszechną.
Szczególnym i wyjątkowych akcentem tej Mszy Św. były radosne śpiewy Scholi Dziecięcej Małki. Dziewczęta ze scholi wraz z opiekunem p. Sylwią Świeczkowską – Zając śpiewały nie tylko głosem, ale całym sercem. Pan Maciej Czupryński przepięknie przygrywał na organach do żeńskiego śpiewu.

Opracowanie: Beata Maria Klonowska