BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KIEROWCÓW I POŚWIĘCENIE POJAZDÓW

W Mszanie i w Małkach odbyło się wyjątkowe wydarzenie związane z patronem kierowców, św. Krzysztofem. W dniu 28 lipca 2024 r. po niedzielnych nabożeństwach, zarówno na placu przy kościele w Mszanie i przy kaplicy w Małkach odbyło się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Uroczystość ta została zorganizowana w związku z wspomnieniem św. Krzysztofa, który jest uznawany za patrona wszystkich podróżujących, a w szczególności kierowców.
Ceremonia poświęcenia pojazdów stanowi wyraz głębokiej wiary i przekonania o potrzebie duchowej ochrony w codziennym życiu, w tym również podczas podróży. Poświęcenie pojazdów ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa oraz Bożego błogosławieństwa dla kierowców i wszystkich pasażerów. Jest to moment, w którym wspólnota wiernych może zatrzymać się na chwilę refleksji nad rolą wiary w ich życiu, a także nad znaczeniem modlitwy w poszukiwaniu opieki i ochrony w codziennym pędzie.
Obrzędu poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców i użytkowników dróg dokonał ks. Sławomir Witkowski – proboszcz z pomocą liturgicznej służby ołtarza. Na głównym zdjęciu ks. proboszcz Sławomir Witkowski z ministrantem Dominikiem Łęgowskim święci pojazdy w Małkach.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POJAZDÓW W MAŁKACH – 28.07.2024

Opracowanie: Beata Maria Klonowska