BIERZMOWANIE

Sakrament Bierzmowania – malowidło sufitowe w kościele parafialnym w Mszanie

Bierzmowanie jest sakramentem, podczas którego Bóg umacnia Cię Duchem Świętym do służby dla królestwa Bożego i daje odwagę do wyznawania wiary. Bóg potrzebuje ciebie tam, gdzie żyjesz.
Jak wygląda bierzmowanie?

Biskup wyciąga ręce nad kandydatami i wzywa Ducha Świętego.

Następnie namaszcza każdego kandydata krzyżmem, robiąc nim na czole znak krzyża świętego i modląc się, kładzie na niego rękę.

Zwraca się przy tym do każdego po imieniu i mówi:
N., przyjmij znamię daru Ducha Świętego

Świadek bierzmowania stoi za kandydatem i kładzie rękę na jego ramieniu. u
Fotografia przedstawia udzielenie sakramentu bierzmowania bp Diecezji Toruńskiej Wiesława Śmigla w kościele parafialnym w Mszanie – 04.06.2019 r.

Skutki bierzmowania:

Doświadczysz działania Ducha Świętego, który wypełni twoje serce, który chce stać się Twoją siłą w życiu i Twoim wewnętrznym drogowskazem. Duch Święty chce kontynuować w Tobie to, co rozpoczął na chrzcie świętym.

Duch Święty umocni Twoją wiarę, pomoże Ci rozpoznać Boga i wybierać dobro. Da Ci zdolność dochowania wierności temu w co wierzysz, oraz mówienia o tym innym ludziom. Dlatego potrzebujesz Jego pomocy. Gdy będziesz Go słuchał, Duch Święty stanie się Twoim wewnętrznym drogowskazem, pokazującym Ci drogę przez Twoje życie.
PAMIĄTKA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA – ROK 2018

UDZIELENIE SAKRAMENTU BIERZMOWANIA W PARAFII P.W. ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA W MSZANIE – 04.06.2019

Czym charakteryzuje się dojrzały chrześcijanin?

• Zna swoją wiarę.
  • Praktykuje wiarę, dba o jej rozwój i służy bliźnim.
  • Wyznaje to, w co wierzy, przed innymi ludźmi.

Kto może przyjąć bierzmowanie?

W Diecezji Toruńskiej bierzmowanie udzielane jest osobom ochrzczonym, które ukończyły szkołę podstawową oraz praktykują swoją wiarę.
PRZYGOTOWANIA:
Przygotowania do sakramentu bierzmowania trwają 2 lata. Więcej informacji udziela ks. proboszcz Sławomir Witkowski – tel. kom. 601-830-517, do kancelarii (56) 49 819 12