POŚWIĘCENIE RÓŻAŃCÓW W KOŚCIELE I W KAPLICY

W niedzielę 6 października 2024 r. dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i pozostali Parafianie uczestniczyli we Mszach św., w czasie których ks. Sławomir Witkowski – proboszcz i ks. Jan Żymant poświęcili różańce. Błogosławieństwo różańców jest po to, abyśmy mogli na nich lepiej się modlić, tak jak prosiła o to Matka Boża. Modlitwa różańcowa ma łączyć nasze życie z życiem Maryi i Jezusa. Wierzymy, że ta modlitwa przygotuje dzieci do spotkania ze Zbawicielem w sakramencie pokuty i Eucharystii.

Kapłan modlił się: Panie Jezu, pobłogosław te różańce i spraw, aby każdy, kto będzie je nosił ze czcią, odmawiał z uwagą i pobożnie rozważał tajemnice życia Twojego i Twojej Matki, był zachowany od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa. Pobłogosław wszystkich, a zwłaszcza dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Udziel im daru gorliwej modlitwy i prawdziwej pobożności, aby u kresu życia mogli stanąć przed Twoim obliczem razem z Najświętszą Maryją Panną. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Przez tę modlitwę zapraszamy Pana Jezusa i Maryję do swojego życia, aby pomagali im w chwilach radosnych i smutnych – każdego dnia. Tak, aby nie ustały w drodze do nieba. Wierzymy, że różaniec pomoże dzieciom i dorosłym również w dobrym przygotowaniu się do spowiedzi i Komunii Świętej.
Gdy w roku 1917 Matka Boża przyszła do trójki małych dzieci z Fatimy, to gorąco je prosiła: „Odmawiajcie codziennie Różaniec. Módlcie się o pokój i za grzeszników, którzy przestali kochać Pana Boga”.

Autor: Beata Maria Klonowska