OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 22 WRZEŚNIA 2024 * MSZANO

Świętujemy dziś XXV niedzielę zwykłą w ciągu roku.

• Dziś w kościołach w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy na pomoc powodzianom, naszym rodakom. Ponadto Skauci Króla wraz z OSP z Nieżywięcia przygotowują paczki dla poszkodowanych. Środki czystości oraz trwałą żywność można przynosić do skautów w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę w godzinach od 18.00 do 19.00. Miejsce składania darów – harcówka za plebanią. P. Dariusz Cichacki, nasz parafianin informuje też, że powstał w Brodnicy Społeczny Komitet Pomocy Powodzianom Regionu Brodnickiego. Wpłaty można dokonywać na konto założone przez Komitet: 79 9484 1150 2200 0035 0467 0001. Bank Spółdzielczy w Brodnicy. Dziękuję wszystkim, którzy szczególnie zaangażowali się w pomoc poszkodowanym przez powódź. Pamiętajmy też o nich w modlitwach.
  • Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu: w poniedziałek, środę, czwartek piątek od godz. 17.00. Przyjdź, skorzystaj z tego niezwykłego czasu na rozmowę z Bogiem.
  • W poniedziałek, po wieczornej Mszy Świętej spotkanie grupy Focolare.
  • W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W sobotę na godz. 10.00 zapraszam na zbiórkę ministrantów i lektorów.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę – 1856,50 zł, za ofiary złożone podczas pogrzebu – 644 zł oraz za ofiary złożone podczas ślubów – 696 zł. Bóg zapłać za ofiary na malowanie kościoła 400 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 3010,90 zł – wkład własny na malowanie kościoła ( jest to wkład, który wnosimy w ramach dotacji z Polskiego Ładu). Bóg zapłać za dary do kuchni na plebanię oraz za kwiaty do kościoła i kaplicy. Dziękuję wszystkim uczestnikom pielgrzymki do Warszawy, za dobrą i miłą atmosferę, którą stworzyli podczas wyjazdu. Bóg zapłać Pani Annie Glabiszewskiej za pomoc w organizacji wyjazdu. Resztę pieniążków, która została z opłat na pielgrzymkę (150 zł) pozwolę sobie przeznaczyć na pomoc dla powodzian.
  • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 90, kaplicy mieszkańców Chojna 25.
  • Do końca września proszę o przyjście do biura parafialnego rodziców dzieci klas III Szkoły Podstawowej oraz rodziców młodzieży klas I Szkoły Średniej i zapisanie ich na listę przygotowań do I komunii świętej i bierzmowania. Proszę o wcześniejsze, telefoniczne umówienie się. Proszę o przyjście obojga rodziców.
  • Można jeszcze do środy 25 września zapisać się na przyszłoroczną pielgrzymkę do Włoch. Pielgrzymka odbyłaby się w dniach od 5 do 14 maja 2025. Pielgrzymkę organizujemy w związku z Rokiem Jubileuszowym Chrześcijaństwa. Oprócz Rzymu w planie byłaby do zwiedzenia: Padwa, Florencja, Asyż, Cascia i Ostia. Jeden dzień byłby tez przeznaczona na odpoczynek nad Morzem Adriatyckim. Koszt około 4400 zł. Proszę o telefoniczne zgłoszenia – ks. Sławomir Witkowski, tel: 601 830 517. Zapisało się do tej pory 14 osób. Pierwszeństwo w zapisach mają nasi parafianie. Pozostali pielgrzymi pojadą z „naboru” biura pielgrzymkowego. Jeśli będą jeszcze później miejsca będzie się można dopisać.
  • W sobotę 28 września odbędzie się marsz dla chrześcijańskiego wychowania naszych dzieci i młodzieży. Rozpoczniemy Mszą św. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Toruniu. Marsz uformuje się na starówce pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Następnie przejdziemy ulicami Torunia do pomnika św. Jana Pawła II. Chcemy w sposób publiczny wyrazić sprzeciw wobec zmian dotyczących organizacji szkolnej lekcji religii oraz zmian w programie lekcji j. polskiego i historii. Na marsz zapraszamy rodziców, nauczycieli a zwłaszcza katechetów, członków wspólnot apostolskich oraz wszystkich, dla których ważne jest wychowanie młodego pokolenia w duchu tradycji i ciągłości zbiorowej pamięci naszego narodu. Marsz organizują oraz do uczestnictwa zapraszają wierni świeccy zrzeszeni w Akcji Katolickiej.
  • Od października rusza nowa edycja Toruńskiej Szkoły Biblijnej. Jest to ciekawa propozycja dla tych, którzy na spokojnie, bez presji egzaminacyjnej i innych zaliczeń chcieliby zgłębić tę cudowną Księgę, przez którą Bóg przemawia do nas żywym SŁOWEM. „Toruńska Szkoła Biblijna to miejsce gdzie odkryjesz bogactwo Słowa Bożego i jego praktyczne zastosowanie w życiu codziennym. Pod okiem profesorów akademickich, biblistów będziesz mógł zgłębiać tajemnice Biblii i poszerzać swoją wiedzę teologiczną w przyjaznej atmosferze. Nie ma egzaminów ani nie wymagana jest żadna specjalistyczne wiedza tylko Twoje chęci! Dołącz do nas w Toruniu lub w Grudziądzu!” Więcej informacji na www.biblijnytorun.pl.

Poniedziałek 23 września
1) o Boże błog. dla Violetty i Dariusza Skarżyńskich w rocznicę ślubu
2) +Paweł Malinowski ( int. od kolegów i koleżanek z PKP)
Wtorek 24 września