SUMA ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA W MSZANIE

W dniu 25 sierpnia 2024 r. uroczystą sumą odpustową wyraziliśmy wdzięczność Panu Bogu za dar tak wielkiego patrona jakim jest święty Bartłomiej Apostoł! Sumie parafialnej przewodniczył i wygłosił kazanie o. Mirosław Grakowicz, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Toruniu. Uroczystość w kościele uświetnił swoim śpiewem chór parafialny.

W kierunku ołtarza przeszła procesja z darami. Odpust parafialny jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym parafii lub kościoła.

Na zewnątrz nie zabrakło też tradycyjnych stoisk ze słodyczami i zabawkami, zawsze licznie odwiedzanych przez całe rodziny na których nie mogło zabraknąć obwarzanek i odpustowych pierścionków.

Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za świadectwo Waszej wiary, niech św. Bartłomiej oręduje za nami przed Bożym majestatem i wyprasza szereg łask całej naszej parafialnej wspólnocie. Suma odpustowa zakończyła się procesją eucharystyczną, Te Deum i uroczystym błogosławieństwem.

Opracowanie: Beata Maria Klonowska