OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 11 SIERPNIA 2024 * MSZANO

Świętujemy dziś XIX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

• Trwają wakacje. Dużo radości i pogody ducha na ten trwający czas odpoczynku, ale także nieustannego trwania przy Panu Bogu.
  • Zapraszam jeszcze dziś na przejażdżkę rowerową na godz. 16.00 ( około godziny), a po niej na ognisko.
  • Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od godz. 17.00 przed Mszą Świętą: w środę i piątek. Zachęcam do przyjścia na adorację i trwanie w ciszy swego serca. W miesiącu sierpniu pamiętajmy w modlitwach o pogrążonych w chorobie alkoholowej. W piątek o godz. 17.30 różaniec w intencji tych, którzy zmagają się z alkoholizmem oraz w intencji ich rodzin.
  • Jutro wyjeżdżamy z ministrantami do Bydgoszczy.
  • W poniedziałek po Mszy Świętej spotkanie grupy Focolare.
  • We wtorek o godz.9.00 w Małkach rozpoczniemy pewne prace związane z oczyszczeniem i olejowaniem ganków naszej kaplicy oraz miejsc bardziej narażonych na zabrudzenia i zniszczenia. Zapraszam osoby chętne do pomocy. Chcemy także z wysięgnika umyć dachówkę od strony północnej kaplicy. Przydałby się karcher do tych prac, zwracam się z prośba o użyczenie takiej myjki.
  • Także we wtorek zapraszam na krótkie spotkanie Radę gospodarczą parafii na godz. 19.30.
  • We wtorek o godz. 20.00 procesja fatimska ze świecami wokół kościoła w Mszanie o godz. 20.00.
  • W środę przed Mszą Świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie wianków, kwiatów i ziół. Tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo w Eucharystii. Msze Święte jak w niedziele.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę – 1836,63 zł. Bóg zapłać za ofiary złożone na kaplicę w lipcu: 910 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 76 zł – komunikanty do Mszy Świętej, 924 zł – opłaty na seminarium duchowne, 450 zł – olej do malowania elementów kaplicy. Bóg zapłać za dary do kuchni na plebanię. Bóg zapłać też skautom za pomoc przy naprawie altany oraz za pomoc na cmentarzu.
  • Zakończyliśmy I etap prac konserwatorskim w naszym kościele i możemy oglądać już ich efekt. Prace powinny teraz przyspieszyć. Zwracam się z ogromną prośbą o dalsze wsparcie naszych prac w kościele przez rodziny naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy już do tej pory wspierali swoimi ofiarami odnowę starej polichromii naszej świątyni. Ofiary na powyższe cele można wpłacać osobiście w biurze lub na konto parafialne: 12 9484 1150 2200 0029 4438 0001 ( Bank Spółdzielczy w Brodnicy). Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel w minionym tygodniu – 200 zł.
  • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 84a , kaplicy mieszkańców Chojna 22a.
  • W dniach od 15 do 18 sierpnia 12 osobowa grupa naszych skautów bierze teraz udział w szkoleniach i warsztatach w Załęczu koło Wielunia. Otoczmy także ich modlitwą oraz wszystkich młodych i dzieci przeżywających wakacje.
  • Proszę o dokonanie do 15 sierpnia całej wpłaty na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zwolniło się jedno miejsce na tę pielgrzymkę, osobę chętną proszę o zgłoszenie.
  • Nasza pielgrzymka do Kalwarii rozpocznie się w poniedziałek 19 sierpnia Mszą Świętą o godz. 4.30. Po Mszy Świętej wsiadamy do autokarów i jedziemy najpierw do Krakowa. Pielgrzymów jest łącznie 90.

Poniedziałek 12 sierpnia
1) +Eugeniusz, Bogumiła, Henryk, Andrzej Grążawscy, zmarli z rodziny Grążawskich i Wiśniewskich
2) +Wiesław Pochwatka
Wtorek 13 sierpnia
18.00 Mszano: +Jerzy i Daniela Hildebrandt, Zygmunt i Krystyna Klejnowscy
Środa 14 sierpnia
1) +Władysław, Bolesław, Zdzisław, Zenon, Kinga Werner, Danuta Wiśniewska
2) +Eugeniusz Piotrowski w 8 r. śm.
Czwartek 15 sierpnia
1) +Marek Gołębiewski
2) +Wiktoria, Eugeniusz i Danuta Klonowscy, Małgorzata Lisek
1) +Ignacy, Anastazja, Irena i Czesław Lewandowscy, Alfons Szotowicz
2) +Wacław i Agnieszka Dorożyńscy
2) +Krzysztof Jaskowski
Piątek 16 sierpnia
1) +Iwona Kaczyńska
2) +Witold i Przemysław Szostakowscy
Sobota 17 sierpnia
18.00 Mszano: +Felicjan w rocznicę urodzin i Wincenta Jagielska
Niedziela 18 sierpnia
2) +Maria, Longin, Andrzej Wasielewscy, Sylwia Leśniewska, Irena, Jan Zarębscy, dziadkowie z obojga stron
1) +Leokadia, Helena, Franciszek ,Ludwik, Aniela i Adam Zielińscy
2) +Andrzej Łęgowski w 9 r. śm.
1) +Henryk Dąbkowski w rocznicę urodzin, Kazimierz Dąbkowski, Sylwester Szymborski
2) +Andrzej Piecyk, Józef, Julianna, Bernard, Antoni Jackiewicz, Janina i Józef Dresner