OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 4 SIERPNIA 2024 * MSZANO

Świętujemy dziś XVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

• Dzisiejsza Ewangelia wskazuje nam Chrystusa, który może zaspokoić każdy nasz głód, nie tylko głód chleba powszedniego. Prośmy Zbawiciela, aby dał nam zobaczyć te większe pragnienia naszego serca, ale też te braki i deficyty, których sami nie potrafimy zaspokoić. W Psalmie 42 czytamy: „ Jak łania pragnie wody ze strumienia, tak moja dusza pragnie Ciebie, Boże”. Boże bądź naszym pragnieniem.
  • Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od godz. 17.00 przed Mszą Świętą: w środę, czwartek i piątek. Zachęcam do przyjścia na adorację i trwanie w ciszy swego serca. W miesiącu sierpniu pamiętajmy w modlitwach o pogrążonych w chorobie alkoholowej. Zachęcam, by najbliższy post piątkowy i właśnie tę adorację ofiarować za tych, którzy borykają się z tym problemem, są to nasi bracia i siostry.
  • We wtorek obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego.
  • W środę od 17.00, przed Najświętszym Sakramentem modlitwy w intencji kapłanów oraz zawierzenie św. Józefowi. Przed Mszą Świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę – 1782,50 zł oraz za ofiary na wsparcie polskich misjonarzy – 498,20 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 756 zł – rachunek za wywóz śmieci z kontenerów przy cmentarzu, 358,52 zł – materiały do malowania kaplicy pogrzebowej. Bardzo dziękuję za pomalowanie wewnątrz naszej kaplicy przedpogrzebowej i gruntowne jej posprzątanie. Bóg zapłać za wszystkie kwiaty od Was, Drodzy Parafianie: do kościoła, kaplicy i groty Matki Bożej, a także za dekorowanie tych miejsc. Dziękuję też za stałą troskę o kwiaty i trawnik na zewnątrz przed kaplicą w Małkach. Bóg zapłać też za zamontowanie nowego czujnika przy dzwonach.
  • Zwracam się z ogromną prośbą o dalsze wsparcie naszych prac konserwatorskich w kościele przez rodziny naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy już do tej pory wspierali swoimi ofiarami odnowę starej polichromii naszej świątyni. Ofiary na powyższe cele można wpłacać osobiście w biurze lub na konto parafialne: 12 9484 1150 2200 0029 4438 0001 ( Bank Spółdzielczy w Brodnicy). Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel w minionym tygodniu – 1600 zł.
  • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 83 , kaplicy mieszkańców Chojna 21.
  • 12 sierpnia chciałbym zaproponować wyjazd do Bydgoszczy dla ministrantów oraz pozostałych chętnych dzieci z ich rodzicami. Wyjazd o godz. 7.15 samochodami do Kowalewa Pomorskiego, a następnie pociągiem do Bydgoszczy, w której będziemy o godz. 9.50. Powrót z Bydgoszczy o 15.40, przyjazd do Kowalewa o 16.57. Chętnych rodziców ministrantów i pozostałych dzieci proszę o wcześniejsze informacje. W Bydgoszczy odwiedzilibyśmy Stare Miasto, w tym katedrę, a także Młyny Rothera ( z tego, co można przeczytać, jest tam trochę atrakcji).
  • Proszę o dokonanie do 15 sierpnia całej wpłaty na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Poniedziałek 5 sierpnia
18.00 Mszano: o Boże błog. dla Zuzanny w 18 urodziny
Wtorek 6 sierpnia
18.00 Mszano: o Boże błog. dla Dominiki i Pawła w 2 rocznicę ślubu
Środa 7 sierpnia
18.00 Mszano: w int. kapłanów
Czwartek 8 sierpnia
1)+Iwona Kaczyńska ( int. od chrzestnej)
2) +Danuta i Jan Błaszkiewicz, Zbigniew i Zdzisław Krasuccy, Maria i Jan Ochyra, Grzegorz Błaszkiewicz
Piątek 9 sierpnia
18.00 Mszano: +Edmund Konczalski
Sobota 10 sierpnia
16.00 Mszano: o Boże błog. dla Klary Śnieżawskiej
18.00 Mszano: +Kazimierz Dąbkowski ( int. od siostry Jadwigi z rodziną)
Niedziela 11 sierpnia
1) +Paweł Malinowski ( int. od kolegów i koleżanek z PKP Toruń Główny)
2) +Elżbieta Przeracka i zmarli z rodziny
1) +Bogusław Szmeichel w 2 r. śm.
2) + Janina Grykałowska w 1 r. śm.
11.30 Mszano: 1) w int. parafii
2) +Bronisław Tyburski w 19 r. śm.