OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 28 LIPCA 2024 * MSZANO

Świętujemy dziś XVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

• Trwa czas wakacji i urlopów. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy nam na naszych wakacyjnych ścieżkach, prosimy też o potrzebne siły i łaski dla pracujących podczas żniw i wszystkich pracujących.
  • Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od godz. 17.00 przed Mszą Świętą: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę.
  • W czwartek 1 sierpnia o godz. 7.00 rano spod kościoła w Mszanie wyruszamy na jednodniową pielgrzymkę do Lichenia. Wracamy około godz. 19.00. Koszt pielgrzymki 55 zł. Zapisy i opłaty u p. Anny Glabiszewskiej do najbliższej soboty. Zostało jeszcze 7 miejsc.
  • W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej na pół godziny przed Mszą Świętą w Małkach i w Mszanie.
  • W sobotę o godz. 8.00, w Mszanie i w Małkach śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Od godz. 17.00, w I sobotę miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski.
  • W sobotę od godz. 8.30 rozpocznę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w domach. Proszę o zgłoszenia.
  • W przyszłą niedzielę przed każdą Mszą Świętą różaniec.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę – 1590,50 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 423,15 zł – rachunek za wodę i ścieki. Bóg zapłać za maliny i pomidory.
  • Zwracam się z ogromną prośbą o dalsze wsparcie naszych prac konserwatorskich w kościele przez rodziny naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy już do tej pory wspierali swoimi ofiarami odnowę starej polichromii naszej świątyni. Ofiary na powyższe cele można wpłacać osobiście w biurze lub na konto parafialne: 12 9484 1150 2200 0029 4438 0001 ( Bank Spółdzielczy w Brodnicy). Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel w minionym tygodniu – 400 zł.
  • Chciałbym, abyśmy odnowili wnętrze naszej kaplicy przedpogrzebowej w Mszanie. Jeśli ktoś z parafian byłby chętny do pomocy w malowaniu kaplicy to proszę o zgłoszenie, wybierzemy jakiś dzień na to odnowienie, nawet w tym tygodniu. Oczywiście może być więcej osób do pomocy.
  • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 84 , kaplicy mieszkańców Chojna 22.
  • 3 sierpnia z klasztoru franciszkańskiego w Brodnicy wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Bardzo zachęcam do wyruszenia na tę pielgrzymkę. Jeśli mamy trudny czas w naszym życiu, a może przepełnia nas wdzięczność za otrzymane łaski to warto ofiarować ten czas i trud Jezusowi i Jego Matce. Myślę, ze każdy przynajmniej raz w życiu mógłby powędrować na Jasną Górę.
  • Naszej instruktorce Skautów Króla, Justynie Kanieckiej z Brodnicy, która rozpoczyna drogę małżeńskiego życia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa od całego naszego mszańskiego szczepu. Dziękujemy też za wszelkie dobro i zaangażowanie w pracę z dziećmi i z młodzieżą w naszej parafii.

Poniedziałek 29 lipca
18.00 Mszano: +Halina Stempska, Joanna i Bernard Stempscy, Stanisław, Janina, Stanisław w 14 r. śm. Henryk, Tomasz, Stefan, Maria, Kazimierz Dąbkowscy, Monika Wysmyk
Wtorek 30 lipca
18.00 Mszano: +Wiktoria i Ryszard Kazimierczak, zmarli z rodziny Piątków i Szulców