OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   *  21  LIPCA  2024   * MSZANO

Świętujemy dziś XVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

• Życzę dobrego odpoczynku dla wyjeżdżających na wakacje i urlopy. Dla pracujących, szczególnie podczas żniw dużo sił i cierpliwości. Dla wszystkich Bożego błogosławieństwa.
  • Do piątku włącznie, będą mnie zastępować podczas Mszy Świętej księża z brodnickiej fary. W razie pilnych spraw proszę o telefon – ks. Sławomir Witkowski: 601 830 517. Msze Święte o godz. 17.00.
  • W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej poświęcenie aut, motorów i rowerów. Tego dnia tradycyjna zbiórka do puszek dla misjonarzy polskich z okazji  św. Krzysztofa.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę – 1754,22 zł.  Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 180 zł – cele duszpasterskie. Bóg zapłać za owoce oraz dary spożywcze na plebanię. Bóg zapłać za położenie nowej blachy na werandzie przy plebanii oraz pomalowanie werandy, a także za umycie dachu plebanii.
  • Zwracam się z ogromną prośbą o dalsze wsparcie naszych prac konserwatorskich w kościele przez rodziny naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy już do tej pory wspierali swoimi ofiarami odnowę starej polichromii naszej świątyni. Ofiary na powyższe cele można wpłacać osobiście w biurze lub na konto parafialne:12 9484 1150 2200 0029 4438 0001 ( Bank Spółdzielczy w Brodnicy). Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel w minionym tygodniu – 650 zł.
  • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 81a , kaplicy mieszkańców Chojna 20.
  • Jest jeszcze 9 miejsc dla na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, 19 -23 sierpnia. Chętnych proszę o zgłoszenia do p. Anny Glabiszewskiej ( tel. 690074654). Koszt całej pielgrzymki 750 zł.
  • 1 sierpnia ( czwartek) organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Koszt 55 zł. Wyjazd o godz. 7.00 rano, powrót około godz. 19.00. Zapisy i opłaty u p. Anny Glabiszewskiej do najbliższej soboty.
  • Do sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się: Justyna Chadała z Szabdy oraz Mateusz Łęgowski z Łobdowa. Zapowiedź II. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach dotyczących zamiaru zawarcia tego małżeństwa, proszony jest o poinformowaniu o tym miejscowego proboszcza.
  • 3 sierpnia z klasztoru franciszkańskiego w Brodnicy wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Bardzo zachęcam do wyruszenia na tę pielgrzymkę. Jeśli mamy trudny czas w naszym życiu, a może przepełnia nas wdzięczność za otrzymane łaski to warto ofiarować ten czas i trud Jezusowi i Jego Matce. Myślę, ze każdy przynajmniej raz w życiu mógłby powędrować na Jasną Górę.

Poniedziałek  22 lipca
17.00 Mszano: +Krzysztof Szymborski
Wtorek 23 lipca
17.00 Mszano: +Jadwiga w 3 r. śm. Roman w 1 r. śm. Wacław Trędowscy
Środa 24 lipca
17.00 Mszano: +Dariusz Kalk
Czwartek 25 lipca
17.00 Małki: +Rafał, Piotr i Ryszard Jareccy
2) o Boże błog. dla Julii Podolskiej w 18 urodziny
 Piątek 26 lipca
17.00 Mszano: o potrzebne łaski dla Kamili i Agnieszki z dziećmi
 Sobota 27 lipca
18.00 Mszano: + Zofia i Bolesław Słupscy, zżarli z rodziny Słupskich
 Niedziela 28 lipca
1) +Zbigniew Hulisz w 10 r. śm. zmarli z rodziny Hulisz i Murawskich
2) +Maria i Marian Krasuccy
1) +Jan Cieślewicz w 13 r. śm.
2) +Andrzej Piecyk w 1 r. śm. Katarzyna i Franciszek Piecyk, zmarli z rodziny
2) +Antonina, Czesław, Jerzy, Ryszard, Mieczysław Wiśniewscy