SPOTKANIE OSÓB UCZESTNICZĄCYCH W PIELGRZYMCE DO MEDJUGORIE – 2024

Medjugorie przede wszystkim kojarzy mi się z pięknym terenem oraz rozmodlonymi wiernymi. Piękna okolica, piękne tradycje (różaniec na górze, droga krzyżowa itp.). Niesamowity pokój panujący w tym miejscu.

Nie chodzi o same objawienia, a skupienie się na Bogu, relacji z Nim, wyjazd z ludźmi jak ze wspólnotą i świadomość, że wszyscy chcą jednego.
To piękne miejsce, można wyciszyć się i oddać modlitwie, uczestniczyć w nabożeństwach jak w każdym kościele w Polsce.
Pielgrzymka posiada opiekę duszpasterza, jest organizowana od kilku lat.

Pielgrzymka parafian z ks. proboszczem trwała od 12 do 21 maja 2024 r. Pielgrzymi modlili się min. za parafię, szczególnie za chorych oraz za różne troski i problemy dnia codziennego.

Spotkanie podsumowujące wyjazd do Medjugorie odbyło się 20 czerwca 2024 r w świetlicy wiejskiej w Małkach. Było poprzedzone uroczystą Mszą Św. w kaplicy.

Tekst: Beata Maria Klonowska, zdjęcia: Beata Maria Klonowska, ks. Sławomir Witkowski

FILM – p. Krzysztof Wasielewski