OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE * 30 CZERWCA 2024 * MSZANO

Świętujemy dziś XIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

• Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży, dla niektórych z nas urlopy. Niech ten czas wypoczynku odbudowuje nasze siły. Chwalmy też Pana Boga w pięknie otaczającego nas świata. Pamiętajmy o niedzielnej Eucharystii, także podczas wyjazdów.
  • Dziś ostatnie nabożeństwo czerwcowe przy figurze Pana Jezusa za kościołem o godz. 18.00.
  • W środę wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 i modlitwy w intencji kapłanów.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla nowej Rady Gospodarczej parafii, około godz. 19.45.
  • W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej na pół godziny przed Mszą Świętą w Małkach i w Mszanie.
  • W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzę chorych z komunią świętą, proszę o wcześniejsze zgłoszenia.
  • W sobotę o godz. 8.00, w Mszanie i w Małkach śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Z racji I soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski od godz. 17.00.
  • W dniach od 3 do 7 lipca odbywać się będzie w Toruniu Międzynarodowy Zlot Harcerzy i Skautów, w którym będzie uczestniczyć też grupa naszych skautów. Zlot poświęcony jest osobie błogosławionego ks. Wincentego Frelichowskiego.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę – 1954,30 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 130 zł – nowa część do odkurzacza kościelnego, 272 zł – wino mszalne. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię.
  • Zwracam się z ogromną prośbą o wsparcie naszych prac konserwatorskich w kościele przez rodziny naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy już do tej pory wspierali swoimi ofiarami odnowę starej polichromii naszej świątyni. Ofiary na powyższe cele można wpłacać osobiście w biurze lub na konto parafialne: 12 9484 1150 2200 0029 4438 0001 ( Bank Spółdzielczy w Brodnicy). Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel w minionym tygodniu – 400 zł.
  • O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szabdy 80 , kaplicy mieszkańców Chojna 18.
  • Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę w dniach od 19 do 23 sierpnia. Pojawiły się bowiem dodatkowe miejsca w domu pielgrzyma. Chętnych proszę o zgłoszenia do p. Anny Glabiszewskiej ( tel. 690074654). Proszę też, aby do 7 lipca zadeklarować chęć zwiedzania kopalni w Wieliczce. Osoby te zapłacą dodatkowo za bilet: normalny 98 zł, ulgowy dla dzieci i młodzieży oraz osób powyżej 65 roku życia – 78 zł. Bilety trzeba kupić przez Internet wcześniej dlatego proszę o deklarację. Koszt całej pielgrzymki 750 zł.
  • Do sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się: Kinga Cieślewicz, pochodząca z Małk oraz Łukasz Pankowski z Bobrowa. Zapowiedź II. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach dotyczących zamiaru zawarcia tego małżeństwa, proszony jest o poinformowaniu o tym miejscowego proboszcza.
  • W środę, czwartek i piątek zmiana godziny Mszy Świętej.

Poniedziałek 1 lipca
18.00 Mszano: +Halina Stempska
Wtorek 2 lipca
1) +Barbara, Zygmunt, Krzysztof Szymborscy
2) o Boże błog. dla rodziny Kowalkowskich w 70 urodziny Agnieszki
Środa 3 lipca
19.00 Mszano: w int. kapłanów
Czwartek 4 lipca
19.00 Małki: +Halina i Józef Szczech
Piątek 5 lipca
17.00 Małki:………………………………………………………………..
19.00 Mszano: +Izydor, Włodzimierz., Monika Wasielewscy, Andrzej Pisarek, zmarli z rodziny Grzybowskich
Sobota 6 lipca
18.00 Mszano: intencja wynagradzająca
Niedziela 7 lipca
8.00 Mszano: +Zofia i Krzysztof Glabiszewscy, zmarli rodzice
1) +Ryszard i Robert Słomkowscy
2) +Tadeusz Skierkowski, Jadwiga, Antoni i Henryk Skierkowscy
2) +Helena, Bronisław Witkowscy, zmarli z rodziny.