ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Wszyscy Drodzy Parafianie i Drodzy Goście!

Na czas przeżywania pamiątki zmartwychwstania naszego Pana, Jezusa Chrystusa, życzę Wam niegasnącej, chrześcijańskiej nadziei. Nie chodzi tu o zwykłe: „ jutro będzie lepiej”, ale o tę pewność wypływającą z wiary, że jutro, cokolwiek by się nie stało, to z Chrystusem damy radę.

Wielki Post, który zakończyliśmy miał przypominać tę prawdę o nas, że bez Bożej łaski jesteśmy słabi i niestali. Postanowienia, które podjęliśmy realizowaliśmy z różnym skutkiem. O to też właśnie chodzi, abyśmy pamiętali, że bez Bożej pomocy nie dajemy rady w niczym. „ Beze Mnie nic nie możecie uczynić” te słowa powiedział w wieczerniku Jezus do apostołów i już w kilka godzin później przekonali się, że są słabi, bo zostawili Jezusa samego na Jego drodze męki i śmierci!

Kochani, życzę Wam doświadczania tej Bożej mocy. Czytajcie Słowo Boże, bo wiara rodzi się z takiego ufnego czytania i rozmyślania! Dużo zdrowia i radości, mimo wszystko!

Ks. Sławomir Witkowski, proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Mszanie

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u