NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ - MSZA POLOWA W MAŁKACH

     W dniu 28 marca 2021r. przeżywaliśmy Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej. Niedziela Palmowa upamiętnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, ale także kierunkuje nas na Jego mękę. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień, który opisuje najważniejsze tajemnice naszej wiary. O tym, że niedziela palmowa wprowadza nas w ten klimat świadczy odczytywana na każdej Mszy Świętej Ewangelia pasyjna opisująca Mękę Pana Jezusa. Na wszystkich Mszach Świętych w naszej parafii nastąpił obrzęd poświęcenia palm. Po raz pierwszy w tym roku spotkaliśmy się na Mszy Św. w otoczeniu nowej kaplicy. Za dobrowolną ofiarę można było nabyć piękne, własnoręcznie wykonane palmy przez Skautów Króla. Liturgię Eucharystii swym śpiewem i muzyką uświetnił organista p. Józef Jaranowski. W czasie liturgii piękne i trafiające do wszystkich Słowo Boże wygłosił ksiądz Sławomir Witkowski - proboszcz parafii.

NIEDZIELA PALMOWA - MSZA POLOWA W MAŁKACH. FRAGMENT HOMILII KS. SŁAWOMIRA WITKOWSKIEGO - 28.03.2021

Na zdjęciu widać piękne, wykonane ręcznie palmy przez Skautów Króla ze Szczepu nr 8 w Mszanie.

Galeria zdjęć:


Opracowanie: B.M.K

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u