PARAFIALNA DROGA KRZYŻOWA W PLENERZE - Z KOŚCIOŁA W MSZANIE DO NOWEJ KAPLICY W MAŁKACH
       Okres Wielkiego Postu to szczególny czas, w którym wezwani jesteśmy do przemiany naszego życia. Jest to także czas, kiedy nasze myśli i wzrok częściej kierujemy ku krzyżowi, bo to właśnie na nim Jezus umarł za nasze grzechy. Szczególną okazję do rozważania męki i śmierci Pana Jezusa stwarzają nam nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.

W tym roku już po raz kolejny ( 19 marca 2021 ) po skończonej Eucharystii i naukach rekolekcyjnych z kościoła parafialnego w Mszanie wyruszyliśmy z Krzyżem Jezusa w plenerową Drogę Krzyżową.

Podczas Drogi Krzyżowej prosiliśmy Pana o to, by oddalił od nas pandemię i pozwolił nam wrócić w pełni do naszych obowiązków, relacji rodzinnych, życia religijnego i społecznego. Wstawialiśmy się też za osobami chorymi. Nabożeństwu przewodniczył Pasterz naszej wspólnoty – Ksiądz Sławomir, który jest inicjatorem plenerowych Dróg Krzyżowych. Kolejne rozważania stacji Drogi Krzyżowej były odczytywane przez różne grupy osób – od lektorów, ministrantów, przez ojców, matki, dziadków, młodzież.

Krzyż, światło pochodni, zmierzch i wspólna modlitwa na nowo przenoszą nas do krętych uliczek Jerozolimy, po których Bóg, niosąc krzyż był sam… Nasz krzyż spoczywał na ramionach wielu osób… Pomimo chłodu i wiatru uczestnicy wytrwale szli w ciszy za krzyżem z modlitwą na ustach i w sercu.
Nabożeństwo zakończyliśmy modlitwą w nowej kaplicy w Małkach.

GALERIA ZDJĘĆ I KRÓTKI FILMIK:

Opracowanie: B.M.K

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u